Lietuvoje

2014.12.09 10:37

Informaciją emigrantams teiks Migracijos informacijos centras

BNS, LRT RADIJAS2014.12.09 10:37

Kitų metų pradžioje Lietuvoje pradės veikti Migracijos informavimo centras, teiksiantis informaciją į šalį grįžtantiems emigrantams, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

Kitų metų pradžioje Lietuvoje pradės veikti Migracijos informavimo centras, teiksiantis informaciją į šalį grįžtantiems emigrantams, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

„Tokį Migracijos centrą nuspręsta įsteigti grįžtantiems į Lietuvą emigrantams. Jis bus įsteigtas 2015 metų pradžioje. Tokio centro tikslas yra teikti patikimą informaciją užsienyje gyvenantiems lietuviams visais su grįžimu ir gyvenimu Lietuvoje susijusiais klausimais vieno langelio principu“, – LRT Radijui antradienį sakė premjeras.

Anot Vyriausybės vadovo, artimiausiu metu turėtų būti pasirašyta sutartis dėl centro steigimo tarp Vidaus reikalų ministerijos ir Tarptautinės migracijos organizacijos, centrui įkurti numatyta skirti apie 242 tūkst. litų.

Kaip neseniai paskelbė Demografinių tyrimų instituto direktorė profesorė Vlada Stankūnienė, Lietuvos gyventojų skaičiaus mažėjimas 2000–2013 metais buvo intensyviausias Europos Sąjungoje (ES), daugiausia – dėl migracijos. Nuo 2000-ųjų kasmet Lietuva vidutiniškai netekdavo apie 30 tūkst. gyventojų, trečdalio iš jų – dėl natūralios kaitos, dviejų trečdalių – dėl migracijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi

Baravykai

Lietuvoje

2020.07.14 17:58

Lietuvos miškuose pasipylė grybai: vos per kelias valandas šimtai baravykų krepšiuose gėrybes renka ir Vilniaus regione, ir Žemaitijoje

Karantinas Lietuvoje

Lietuvoje

2020.07.15 11:09

Per parą patvirtintas 21 koronaviruso atvejis: tendencija tampa tolimųjų reisų vairuotojų užsikrėtimai 16 naujų atvejų susiję su protrūkiu Kauno įmonėje; atnaujinta 12.59

6