Lietuvoje

2014.12.09 10:28

Siūlo tikrinti Seimo narių blaivumą ir šalinti iš posėdžių

ELTA2014.12.09 10:28

Seimo narys Kęstutis Masiulis užregistravo Seimo statuto pataisą, kurioje numatyta, kad neblaivūs parlamentarai yra šalinami iš posėdžio iki dienos pabaigos.

Seimo narys Kęstutis Masiulis užregistravo Seimo statuto pataisą, kurioje numatyta, kad neblaivūs parlamentarai yra šalinami iš posėdžio iki dienos pabaigos.

Jo nuomone, Seimo narių dauguma galėtų nuspręsti patikrinti parlamentaro blaivumą Seimo kanceliarijos parūpintu alkotesteriu, o jeigu toks parlamentaras atsisako tikrintis, laikoma, kad jis yra neblaivus. Atlyginimas tokiam tautos išrinktajam už tą dieną nebūtų mokamas.

„Dirbant Seimo posėdžių salėje kartais kyla įtarimų, kad kai kurie Seimo nariai piktnaudžiauja svaigalais ir pasirodo darbe neblaivūs. Toks neatsakingas elgesys priimant svarbius visai šaliai sprendimus gali padaryti didelių nuostolių valstybei ir jos reputacijai. 

Kiti darbuotojai – vairuotojai, gydytojai, statybininkai yra baudžiami, jeigu pasirodo darbe neblaivūs, o parlamentarų iki šiol net patikrinti nebuvo kaip. Darbo kodekso nuostatos iki šiol nebuvo perkeltos į Seimo statutą, tačiau Seimo nariams jokių išimčių neturi būti“, – sakė K. Masiulis.

Darbo kodekse numatyta, kad, jei darbuotojas pasirodė darbe neblaivus, apsvaigęs nuo narkotinių ar toksinių medžiagų, darbdavys tą dieną (pamainą) neleidžia jam dirbti ir nemoka jam darbo užmokesčio.

„Tikiuosi, kad tokia pataisa didins Seimo narių drausmingumą ir pagaliau baigsis kai kurių parlamentarų piktnaudžiavimas alkoholiu. Su tokiais neįmanoma susišnekėti, ką jau kalbėti, kad jie pasiūlytų ką nors naudingo visuomenei“, – teigė parlamentaras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.