Lietuvoje

2014.12.08 16:04

STT tiria atsistatydinusio sveikatos viceministro veiklą

LRT.lt, ELTA2014.12.08 16:04

STT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl socialdemokrato Gedimino Černiausko veiklos. Viceministro pareigas Sveikatos apsaugos ministerijoje ėjęs G. Černiauskas atsistatydino po kilusio skandalo, kai žiniasklaida paviešino garso įrašą, kuriame girdėti esą jo daromas spaudimas dėl valdininkės paskyrimo į aukštas pareigas.

STT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl socialdemokrato Gedimino Černiausko veiklos. Viceministro pareigas Sveikatos apsaugos ministerijoje ėjęs G. Černiauskas atsistatydino po kilusio skandalo, kai žiniasklaida paviešino garso įrašą, kuriame girdėti esą jo daromas spaudimas dėl valdininkės paskyrimo į aukštas pareigas.

Seimo narės išplatintame pranešime spaudai rašoma, kad lapkričio 14 d. Antikorupcijos komisijos narė Agnė Bilotaitė, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos vardu kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimo premjero Algirdo Butkevičiaus ir  G. Černiausko piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. STT informavo, jog ikiteisminis tyrimas dėl valstybės tarnautojo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ar įgaliojimų viršijimo pradėtas.

„STT pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl valstybės tarnautojų elgesio diskredituoja valstybės tarnybą, aukščiausius valstybės pareigūnus, apskritai teisinę sistemą ir neabejotinai daro didelę žalą valstybei. Gaila, kad pats premjeras dar lapkričio 11 d. Seimo plenarinio posėdžio metu, atsakydamas į frakcijos pateiktus klausimus dėl neteisėto buvusio sveikatos apsaugos viceministro G. Černiausko spaudimo komisijos nariams, naudojantis jo paties vardu, nurodė nematantis dėl to problemos“, – teigia Seimo narė.

Premjeras apie STT tyrimą dėl G. Černiausko kalbų: kitą sykį darosi keista

Premjerą Algirdą Butkevičių nustebino informacija apie tai, kad dėl buvusio sveikatos apsaugos viceministro G. Černiausko kalbų STT pradėjo tyrimą. Jis tikisi, kad buvęs viceministras įstatymams nenusižengė, tačiau pripažįsta, kad su etikos normomis buvo prasilenkta.

„Šiek tiek man kitą sykį darosi keista, įvairiausių kalbų, kiek atsimenu, ankstesnėje Vyriausybėje arba apskritai Lietuvoje būdavo labai daug, bet kažkodėl niekas nepuldavo reaguoti. Aš manau, kad vyko vidinis pokalbis pačioje ministerijoje, ir tikiuosi, kad jis tikrai jokio nusižengimo įstatymams nėra padaręs, o su etika gal buvo truputį ir prasilenkta“, – sakė premjeras A. Butkevičius žurnalistams pirmadienį.

Buvęs sveikatos apsaugos ministras, kuris kaip eurokomisaras lankosi Lietuvoje, Vytenis Povilas Andriukaitis situacijos komentuoti nebuvo linkęs.

„Kaip Europos komisaras neturėčiau teisės kištis į kiekvienos šalies vidaus klausimus“, – sakė V. P. Andriukaitis.

Primename, kad į Generalinę prokuratūrą buvo kreiptasi po to, kai 2014 m. spalio 20 d. „Žinių radijas“ paskelbė garso įrašą, kuriame girdėti, kaip buvęs sveikatos apsaugos viceministras, pasinaudodamas savo tarnybine padėtimi ir naudodamasis premjero A. Butkevičiaus vardu, siekia, kad konkursą į Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos vadovo postą laimėtų socialdemokratų partijos narė Vilija Vertelienė.

G. Černiauskas konkursą organizuojančios komisijos nariams leido suprasti, kad to asmeniškai siekia premjeras A. Butkevičius, o mainais už tai neuždarytų Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt