Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Kauno Kalėdų miestelyje garavo ir „Maltiečių sriuba“

Kauno Rotušės aikštėje vidurdienį atidarytas Kalėdų miestelis ir garavo „Maltiečių sriuba“.

Kauno Rotušės aikštėje vidurdienį atidarytas Kalėdų miestelis ir garavo „Maltiečių sriuba“.

Trylikoje namelių aplink eglę Rotušės aikštėje – saldumynai, kava ir arbata, Kalėdų močiutė mažiesiems bei jų tėveliams seka pasakas, rengia konkursus ir rodo animacinius filmukus.

Kalėdų miestelyje galima išmokti pasigaminti dovaną artimiesiems, išsiųsti laišką ar pasižvalgyti į žvaigždes planetariume.

Kauniečių netrūko ir prie Maltos ordino palapinės – per Lietuvą keliaujanti labdaros akcija „Maltiečių sriuba“ užsuko į Kauną. Mieste maltiečiai tris kartus per savaitę apie pusšimčiui vienišų žmonių veža sriubos ir maisto paketų.  

„Tiems žmonėms ne vien sriubos reikia, jiems reikia ir gero žodžio ir pabendravimo, yra žmonių, kuriems tai yra tik vienintelis žmogus, su kuriuo jis tą dieną kalba“, – pasakoja projekto „Maistas ant ratų“ koordinatorė Gražina Senvaitienė.

Per šių metų akciją trumpaisiais numeriais ir koncerto metu jau paaukota beveik 470 tūkstančių litų. Už šias lėšas savanoriai 16 miestų vienišiems žmonėms veža karštą maistą, padeda susitvarkyti, aprūpina medikamentais. Visoje Lietuvoje maltiečiai globoja 2000 senelių.