Lietuvoje

2014.12.06 13:28

Lietuvą aplankė retas paukštis – baltoji pelėda

ELTA2014.12.06 13:28

Kauno rajone aptikta baltosios pelėdos patelė. Anot Lietuvos ornitologų draugijos (LOD), šis paukštis – retas svečias mūsų šalyje.

Kauno rajone aptikta baltosios pelėdos patelė. Anot Lietuvos ornitologų draugijos (LOD), šis paukštis – retas svečias mūsų šalyje.

LOD sekretoriatui paskambinęs ūkininkas Vaidas Mikalauskas informavo, jog prie jo sodybos Antalkių kaime jau antra savaitė laikosi reta mūsų šalyje viešnia iš šiaurės – baltoji pelėda (Bubo scandiacus). Pirmasis patikrinti šio fakto nuvykęs ornitologas-fotografas Marius Čepulis patvirtino, jog tai tikrai yra baltosios pelėdos patelė.

Tai labai įdomus faktas, nes ši rūšis nuo 1975 metų stebima tik devintą kartą. Kitas įdomus momentas – šis paukštis Lietuvoje pasirodė palyginti anksti – jau lapkričio antroje pusėje. Paukščių stebėtojams tai puiki proga pamatyti rūšį, kurios stebėti žiemos mėnesiais reikėtų vykti į šiaurinius Skandinavijos ar Rusijos rajonus.

Baltoji pelėda yra tipiškas tundros paukštis, kurios perėjimo arealas siejamas su miškatundrės riba. Todėl ir žiemos metu piečiau esančiuose regionuose aptinkama atvirose vietose – plačiuose laukuose, pievose, rečiau dideliuose kirtimuose. Kaip ir daugelis šiaurės paukščių, yra palyginti nebaikšti, todėl ją pastebėti nebūtini žiūronai ar galingesnė optinė įranga.