Lietuvoje

2014.12.06 13:28

Lietuvą aplankė retas paukštis – baltoji pelėda

ELTA2014.12.06 13:28

Kauno rajone aptikta baltosios pelėdos patelė. Anot Lietuvos ornitologų draugijos (LOD), šis paukštis – retas svečias mūsų šalyje.

Kauno rajone aptikta baltosios pelėdos patelė. Anot Lietuvos ornitologų draugijos (LOD), šis paukštis – retas svečias mūsų šalyje.

LOD sekretoriatui paskambinęs ūkininkas Vaidas Mikalauskas informavo, jog prie jo sodybos Antalkių kaime jau antra savaitė laikosi reta mūsų šalyje viešnia iš šiaurės – baltoji pelėda (Bubo scandiacus). Pirmasis patikrinti šio fakto nuvykęs ornitologas-fotografas Marius Čepulis patvirtino, jog tai tikrai yra baltosios pelėdos patelė.

Tai labai įdomus faktas, nes ši rūšis nuo 1975 metų stebima tik devintą kartą. Kitas įdomus momentas – šis paukštis Lietuvoje pasirodė palyginti anksti – jau lapkričio antroje pusėje. Paukščių stebėtojams tai puiki proga pamatyti rūšį, kurios stebėti žiemos mėnesiais reikėtų vykti į šiaurinius Skandinavijos ar Rusijos rajonus.

Baltoji pelėda yra tipiškas tundros paukštis, kurios perėjimo arealas siejamas su miškatundrės riba. Todėl ir žiemos metu piečiau esančiuose regionuose aptinkama atvirose vietose – plačiuose laukuose, pievose, rečiau dideliuose kirtimuose. Kaip ir daugelis šiaurės paukščių, yra palyginti nebaikšti, todėl ją pastebėti nebūtini žiūronai ar galingesnė optinė įranga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt