Lietuvoje

2019.03.12 16:27

Kuršėnuose tvenkinyje masiškai gaišta žuvys: gyventojai nesulaukia valstybės pagalbos

Kuršėnuose tvenkinyje masiškai gaišta žuvys. Nesulaukę pagalbos, vietos gyventojai patys ėmė valyti valstybei priklausantį vandens telkinį. Per pusdienį iš vandens ištraukta daugiau kaip pusė tonos kritusių žuvų. Aplinkosaugininkai sako, kad po žiemos gaišenų randama beveik visuose vandens telkiniuose. Tačiau toks atvejis regione – pirmas.

Šalia valstybinio tvenkinio gyvenantys kuršėniškiai, vos pastebėję kritusias žuvis, sako šaukęsi pagalbos. Tačiau jos nesulaukę, ėmėsi tvarkytis patys.

„Amūrai, šamai, patys matote, sveriantys 10–12 kilogramų, beveik visos žuvys beveik vieno metro ilgio. Kol kas apie 45. Bet matote, lede dar kiek. Sunku prieiti mums. Prašėme ir mero, prašėme ir aplinkosaugos pavaduotojo Šiaulių rajono savivaldybėje. Prašėme, kad išvalytų prūdą. Bet sako, greičiausiai čia labai ilgas terminas. Kol ras lėšų ir darbuotojų, greičiausiai tai bus tik rugsėjį“, – LRT TELEVIZIJAI sako kuršėnietis Airidas Jocas.

Aplinkosaugininkai sako, kad po žiemos kritusių žuvų randama daugelyje vandens telkinių. Tačiau atvejis, kai nugaišo tiek daug žuvų, regione pirmas. Manoma, kad žuvims pritrūko deguonies.

„Nukritęs vandens lygis, ledo sluoksnis ir, bent jau mūsų kraštuose, gausus sniego sluoksnis. Vandens augalai deguonį pradėjo naudoti ir, aišku, žuvys pirmosios pajuto jo stygių ir krito. Vandens telkinys yra valstybinis. Savivaldybė čia turėtų imtis kažkokių priemonių, kad ateityje tie dalykai nesikartotų“, – teigia Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Raimondas Šiukšteris.

Prieš dešimtmetį šis tvenkinys buvo išnuomotas. Šeimininkai jį įžuvino, tačiau pasikeitus žuvininkystės įstatymui, nuoma nutrūko, vandens telkinys tapo valstybės nuosavybe. Šiaulių rajono savivaldybė žada savo teritorijoje esančiu vandens telkiniu pasirūpinti. Jį išvalyti ir utilizuoti gaišenas.

Žinios