Lietuvoje

2019.03.12 15:32

Nužudyto kompozitoriaus Dobrovolskio mama: džiaugiuosi, kad pagaliau baigėsi ši žiauri istorija

Baigta kompozitoriaus Tomo Dobrovolskio nužudymo byla. Aukščiausiasis Teismas galutine ir neskundžiama nutartimi paskelbė, kad dėl kompozitoriaus nužudymo 25-erių metų vilnietis Karolis Pociūnas nuteistas pagrįstai.

T. Dobrovolskis sunkiai sužalotas prieš kelerius metus prie vieno Vilniaus baro, po kelių dienų jis ligoninėje mirė.

Išklausyti neskundžiamo ir galutinio teismo verdikto atėjo tik nužudyto T. Dobrovolskio motina Angelė Šakalienė. Ji pasidžiaugė, kad Aukščiausiasis Teismas atmetė sūnaus žudiku pripažinto K. Pociūno, jo gynėjo ir kitų nuteistųjų skundus.

„Išeinu su palengvėjimu, kadangi nerimo buvo labai daug, nes tai Aukščiausiojo Teismo sprendimas. Manau, kad pagaliau sulaukėme galutinio nuosprendžio. Teismai labai nuosekliai laikėsi savo pozicijos, dabar ir Aukščiausias Teismas atmetė visus jų (kaltinamųjų – LRT.lt past.) skundus, aš džiaugiuosi, kad pagaliau baigėsi ši baisi ir žiauri istorija. Ar jie iš tos istorijos pasimokė, aš abejoju, gal tiesiog jiems gaila savęs, o aš džiaugiuosi, kad galbūt mano sūnus kapuose galės ilsėtis ramybėje, nes jis buvo apgintas Lietuvos teismų“, – LRT TELEVIZIJAI sakė nužudyto kompozitoriaus motina.

Kiek anksčiau teismai dėl T. Dobrovolskio nužudymo kaltu pripažino tik K. Pociūną, dar penki mirtino konflikto dalyviai už kitų asmenų sveikatos sutrikdymą ar viešosios tvarkos pažeidimą nuteisti lygtinėmis bausmėmis.

Vilniaus apygardos teismas konstatavo, kad lauke prie baro K.Pociūnas atėmė iš kito baro lankytojo skėtį, jį išlaužė, skėčiu suduota niekur nesikišančiam ir jokiame konflikte nedalyvavusiam T. Dobrovolskiui. 

T. Dobrovolskis nužudytas 2014-ųjų gruodžio 23-osios vakarą bare Vilniuje, Vingrių gatvėje, tarp lankytojų kilus konfliktui dėl požiūrio į Rusijos prezidentą. Pati auka į diskusijas dėl politikos nesikišo.