Lietuvoje

2012.11.28 11:12

Premjeras atsisveikina su draugais

Ketverius metus Vyriausybės vadovo poste buvęs Andrius Kubilius šią savaitę pradėjo atsisveikinimo turnė po ministerijas. Ministras pirmininkas pirmiausia suskubo atsisveikinti su konservatorių valdomomis ministerijomis, rašo „Lietuvos žinios“.

Ketverius metus Vyriausybės vadovo poste buvęs Andrius Kubilius šią savaitę pradėjo atsisveikinimo turnė po ministerijas. Ministras pirmininkas pirmiausia suskubo atsisveikinti su konservatorių valdomomis ministerijomis, rašo „Lietuvos žinios“.

 Laikinai premjero pareigas einančio konservatorių lyderio A. Kubiliaus vizito šią savaitę jau sulaukė Krašto apsaugos ministerija. Ministras pirmininkas už ketverių metų darbą padėkojo ministrei Rasai Juknevičienei, viceministrams, kariuomenės vadams, ministerijos departamentų vadovams. Susitikime su A. Kubiliumi dalyvavo apie 20 ministerijos darbuotojų.

Trečiadienį premjeras susitinka su Energetikos ministerijos kolektyvu, o rytoj planuojamas atsisveikinimo vizitas į Ūkio ministeriją. Jau suplanuoti A. Kubiliaus susitikimai su Finansų ir Žemės ūkio ministerijų vadovais ir darbuotojais. Tačiau kitų ministerijų valdininkai greičiausiai gali likti neatsisveikinę su savo vedliu.

„Visi ministrai ir ministerijos vienodai brangios premjerui, tačiau susitikimus riboja laikas. Šią savaitę A. Kubilius ir taip turi aplankyti po dvi tris ministerijas“, – LŽ tvirtino premjero atstovė spaudai Jarda Paukštienė.

Į susitikimus Vyriausybės vadovas, pasak jo atstovės, nesineša dovanų, jį dažniausiai lydi tos ministerijos veiklos sritį kuruojantys patarėjai. „Visų šių susitikimų tikslas labai paprastas – asmeniškai paspausti ranką ir padėkoti už bendrą darbą ministerijų vadovams bei tiems žmonėms, kurie ketverius metus dirbo su ministru pirmininku ir šia Vyriausybe“, – teigė J. Paukštienė.

Premjero atstovė spaudai patikino, kad jokių išskirtinių reikalavimų A. Kubilius nekelia, o susitikimo dalyvius parenka pačių ministerijų vadovybė.

Trečiadienį susitikime su premjeru Energetikos ministerijoje dalyvaus apie 30 šios institucijos darbuotojų. Ministerijos atstovai patikino, kad asmeniškai A. Kubiliui ranką paspausti turės galimybę strateginius energetikos projektus įgyvendinantys darbuotojai. Atvykusį premjerą pavaišinti planuojama tik kava.

Į ketvirtadienį Ūkio misterijoje vyksiantį susitikimą su kadenciją baigiančiu Vyriausybės vadovu planuojama kviesti ministerijos vadovybę ir departamentų vadovus. Prašmatnaus premjero sutikimo ir čia neplanuojama rengti. „Kaip įprasta, svečiams atvykus į susitikimą bus pasiūlyta kavos, arbatos, vandens“, – LŽ teigė Ūkio ministerijos Viešųjų ryšių ir protokolo skyriaus vedėja Aušra Ramoškaitė.

Su visu ministrų kabinetu A. Kubilius simboliškai planuoja atsisveikinti per paskutinį Vyriausybės posėdį. Išeinantiems ministrams bus surengta atsisveikinimo popietė, kur jų lauks staigmena ir linksmos atminimo dovanėlės. „Koks premjeras, tokios bus ir dovanos“, – LŽ prasitarė J. Paukštienė, nenorėdama visiškai išduoti ministrams rengiamos staigmenos.