Lietuvoje

2019.03.12 14:43

„MG Baltic“ byla: teismas iš naujo turės spręsti dėl Kurlianskio ir Masiulio suėmimo

BNS2019.03.12 14:43

Lietuvos apeliacinis teismas antradienį paskelbė, kad Vilniaus apygardos teismas nepagrįstai neleido prokurorui skųsti sprendimo negriežtinti kardomųjų priemonių „MG Baltic“ politinės korupcijos bylos kaltinamiesiems.

Apie tai BNS pranešė Apeliacinio teismo atstovė Vilma Budėnienė.

Vasario 6 dieną Vilniaus apygardos teismas atmetė prokuroro Justo Lauciaus prašymą suimti buvusį „MG Baltic“ viceprezidentą Raimondą Kurlianskį ir paskirti buvusiam liberalų lyderiui Eligijui Masiuliui namų areštą.

Prokuroras argumentavo, kad kaltinamieji pažeidė teisėsaugos nustatytą draudimą tarpusavyje nebendrauti, kai R. Kurlianskis pervedė E. Masiuliui 10 tūkst. eurų. Šie pinigai įvardijami kaip paskola

Prokuroras J. Laucius bandė apskųsti nutartis negriežtinti kardomųjų priemonių, tačiau Vilniaus apygardos teismas net nepriėmė skundo, nusprendęs, kad tokie sprendimai yra neskundžiami.

Lietuvos apeliacinis teismas nesutiko su žemesnės instancijos teismo išvadomis ir konstatavo, kad nutartis, kuria atsisakyta kaltinamiesiems skirti griežtesnes kardomąsias priemones, gali būti skundžiama.

Teisėja Ernesta Montvidienė pažymėjo, kad teismas turi laikytis Baudžiamojo proceso kodekse nustatytos specialios nutarčių dėl kardomųjų priemonių – suėmimo ir namų arešto – apskundimo tvarkos ir tada, kai su kardomąja priemone susijęs klausimas sprendžiamas pagal proceso dalyvio prašymą.

Prokuroro J. Lauciaus skundo priėmimo klausimas peduotas iš naujo nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Politinės korupcijos byloje koncerno „MG Baltic“ buvęs viceprezidentas R. Kurlianskis yra kaltinamas davęs kyšius politikams už koncernui naudingų sprendimų priėmimą.

Kaltinamieji kaltės nepripažįsta ir teigia, kad tyrimas buvo vykdomas tendencingai.

Byloje be R. Kurlianskio ir E. Masiulio korupcija kaltinami buvęs Seimo narys Šarūnas Gustainis ir eksparlamentaras, buvęs „darbietis“ Vytautas Gapšys. Seimo narys Gintaras Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių.

Kaltinimai byloje oficialiai pateikti ir pačiam koncernui „MG Baltic“, Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui.

Byloje dabar yra apklausiami liudytojai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt