Lietuvoje

2014.12.05 14:20

Apeliacinis teismas dar kartą išteisino korupcija kaltintus Šiaulių politikus

BNS2014.12.05 14:20

Apeliacinis teismas penktadienį antrą kartą išteisino buvusius Šiaulių miesto tarybos narius – konservatoriams priklausiusį Igorį Strupeikį ir buvusį „tvarkietį“ Romaną Čokovą.

Apeliacinis teismas penktadienį antrą kartą išteisino buvusius Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narius – konservatoriams priklausiusį Igorį Strupeikį ir buvusį „tvarkietį“ Romaną Čokovą.

Teismo manymu, kaltinimai buvusiems politikams grįsti 2008 metų balandžio 13 dieną darytu garso įrašu, kuriam STT pareigūnai neturėjo privalomos teismo sankcijos, todėl šie duomenys nėra teisėtais būdais surinkti įrodymai ir jais negali būti remiamasi. Po kelių dienų nuo minėto įrašo darymo dienos, balandžio 17 dieną, prokurorai gavo verslininko pareiškimą dėl kyšio reikalavimo, gavo reikalingą sankciją, tačiau prašyme sankcijai gauti remiamasi neteisėtai surinkta informacija, tai yra balandžio 13 dienos įrašais.

„Teismas pabrėžia, kad iš neteisėtos informacijos negali gimti teisėtas rezultatas, t. y. jais negali būti grindžiamas apkaltinamasis nuosprendis. Teismų praktika nurodo, kad tais atvejais, kai duomenis renka valstybės institucijos ar pareigūnai, būtina patikrinti, ar tie duomenys gauti teisėtais būdais“, – rašoma teismo pranešime.

Šiaulių apygardos teismas anksčiau buvo nusprendęs, kad I. Strupeikis ir R. Čokovas 2008 metais tiesiogiai iš verslininkų Artūro Dovydaičio ir Laimono Jurgilo reikalavo 200 tūkst. litų kyšio mainais už detaliųjų planų patvirtinimą.

Iš pradžių jie buvo nuteisti, bet Lietuvos apeliacinis teismas padarė išvadą, jog STT pareigūnai prieš juos atliko provokacinius veiksmus. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išteisinamąjį nuosprendį panaikino ir bylą grąžino Lietuvos apeliaciniam teismui. Šis politikus vėl išteisino.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.