Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Vilniuje ir Kaune vyks paramos Ukrainai koncertai

BNS 2015.09.08 13:45

Vilniuje ir Kaune šį mėnesį vyks paramos koncertai, per kuriuos surinkti pinigai bus skiriami sužeistųjų Rytų Ukrainoje gydymui.  

Lietuvos nevyriausybinės organizacijos pirmadienį pradėjo rinkti lėšas sužeistiesiems Ukrainoje gydyti, akcijos metu Vilniuje ir Kaune šį mėnesį vyks paramos Ukrainai koncertai.

Aukoti žmonės kviečiami iki liepos mėnesio. Už surinktus pinigus karo Rytų Ukrainoje suluošintiems žmonėms bus perkami galūnių protezai.

„Surinktos lėšos nebus siunčiamos nežinia kur, jos pasiliks Lietuvoje, kad mes galėtume įsigyti protezus iš Lietuvos gamintojų, kurie dirba kokybiškai ir sąlyginai pigiau nei kitose Europos šalyse. Esame numatę, kad pacientai bus iš Dnepropetrovsko ligoninės“, – žurnalistams penktadienį sakė paramos projekto organizatorius Gintaras Kamsiukas.

„Žmonės, neturintys rankų arba kojų ir kuriems reikia reabilituotis, tęsti daugiau ar mažiau pilnavertį gyvenimą ir grįžti į visuomenę. Todėl mes juos kviesime čia, dėsime protezus, mokysime jais naudotis, vėliau tas žmogus vyks į tėvynę tęsti savo gyvenimo“, – kalbėjo G. Kamsiukas.

Siekiant paremti ukrainiečius, taip pat organizuojami koncertai, kuriuose dalyvaus atlikėjai iš Lietuvos bei Ukrainos, Lietuvos kariuomenės orkestras. Gruodžio 14 dieną jie koncertuos Kauno karininkų ramovėje, gruodžio 15 dieną – Valdovų rūmuose Vilniuje. 

G. Kamsiuko teigimu, ateityje tikimasi panašius koncertus rengti ir užsienyje.

Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenka sakė, kad koncertas Valdovų rūmuose primins Lietuvos ir Ukrainos istorinius ryšius.

„Šis koncertas vyks Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose, kas turėtų priminti mūsų bendrą praeitį LDK laikais. Tai yra simboliška. Lietuva ir Ukraina vėl kartu, kai Rusija nori užgrobti mūsų teritoriją. Mes vertiname mūsų laisvę, tėvynę ir šalių draugystę“, – sakė Ukrainos ambasadorius.

Diplomatas teigė esąs įsitikinęs, kad Lietuvos žmonės supranta, jog karas Ukrainoje yra „bendra kova už laisvę ir ateitį“.

Paaukoti Ukrainai galima aukojimo portalu aukok.lt, ir siunčiant SMS žinutę trumpuoju numeriu 1405, įrašius tekstą 1405. SMS žinutės kaina 5 litai, arba 1,45 eurų, auka – 3,75 lito, arba 1,09 euro.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi