Lietuvoje

2012.11.27 17:18

Kandidatė į švietimo ir mokslo ministres greitų reformų nežada

ELTA2012.11.27 17:18

Kandidatė į švietimo ir mokslo ministres, Darbo partijos atstovė Virginija Baltraitienė mano esanti tinkama kandidatė į šias pareigas, nes yra pakankamai įsigilinusi į švietimo sritį, tačiau staigių permainų nežada. 

Kandidatė į švietimo ir mokslo ministres, Darbo partijos atstovė Virginija Baltraitienė mano esanti tinkama kandidatė į šias pareigas, nes yra pakankamai įsigilinusi į švietimo sritį, tačiau staigių permainų nežada.

Antradienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė pradėjo susitikimus su kandidatais į ministrus. Trečioji Prezidentūroje apsilankė „darbiečių“ deleguota politikė.

„Aptarėme matymą, viziją švietimo sistemoje ir artėjantį pirmininkavimą (Lietuvos pirmininkavimą ES. – ELTA). Labai trumpai sakyčiau“, – po maždaug 20 minučių trukusių susitikimo žurnalistams sakė Darbo partijos vicepirmininkė.

V. Baltraitienė teigė esanti įsigilinusi į švietimo klausimus pradedant nuo tų laikų, kai dirbo Kėdainių rajono savivaldybėje administracijos direktore. Esą jai bendrasis švietimas, kaip ir ikimokyklinis, ir profesinis ugdymas, yra labai artimos sritys, be to, septynerius metus būdama Seimo nare ji taip pat domėjosi švietimu.

„Manau, kad tas strateginis mąstymas, ne tiktai vien tik kaip švietimo darbuotojos, bet ir kaip ekonomistės, suteikia man galimybę dirbti švietimo srityje“, – sakė ji.

V. Baltraitienės teigimu, su Prezidente nekalbėta, kad švietimo ir mokslo ministro pareigas eitų partijai priklausantis asmuo. Nekalbėta ir apie klausimus, kur Darbo partijos pozicija skiriasi nuo Prezidentės. D. Grybauskaitė yra ne kartą sakiusi nepritarianti Vyriausybės formavimui su teisiamųjų suole esančia Darbo partija.

Vertindama švietimo reformą, pretendentė į Švietimo ir mokslo ministerijos vadoves pasisakė už laipsniškas reformas. Darbo partija savo rinkimų programoje yra už krepšelių naikinimą.

„Taip, tai mūsų programoje yra, bet reikia ne revoliucijas daryti, o palaipsniui tą peržiūrėti. Pirmiausia reikia susipažinti. Šiandien dar kol kas negalėčiau pasakyti. Reikia pirmiausia, kad būčiau patvirtinta“, – kalbėjo V. Baltraitienė ir pridūrė, kad su Prezidente kalbos, ar ji bus paskirta ministre, nebuvo.

Politikė neslėpė, kad Prezidentė patikrino ir užsienio kalbos įgūdžius.

„Buvo pokalbis ir dėl kalbos. Kalbėjome lietuviškai“, – teigė „darbietė“.

Antradienį Prezidentė dar susitiks su kita Darbo partijos kandidate į socialinės apsaugos ir darbo ministres – Loreta Graužiniene.

Praėjusią savaitę D. Grybauskaitė teigė, kad pagrindiniai reikalavimai ministrams bus profesionalumas ir srities žinojimas, į kurią norėtų eiti, taip pat skaidrumas ir vienos iš trijų darbinių Europos Sąjungos kalbų žinojimas.

Pirmadienį D. Grybauskaitė, atsižvelgdama į Seimo pritarimą, paskyrė Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininką Algirdą Butkevičių Premjeru. A. Butkevičiui pavesta ne vėliau kaip per 15 dienų sudaryti Vyriausybę ir pateikti tvirtinti jos sudėtį.

Prezidentė susitikimus su kandidatais į ministrus numato tęsti iki penktadienio. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.