Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Prasidėjo „Maltiečių sriubos“ maratonas trisdešimtyje miestų

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Ketvirtadienį Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje, per pietus garavo sriuba – taip Maltos ordino pagalbos tarnybos (MOPT) savanoriai pažymėjo labdaros akcijos „Maltiečių sriuba“ renginių visoje Lietuvoje startą.

Ketvirtadienį Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje, per pietus garavo sriuba – taip Maltos ordino pagalbos tarnybos (MOPT) savanoriai pažymėjo labdaros akcijos „Maltiečių sriuba“ renginių visoje Lietuvoje startą.

Prie maltiečių prisijungė ir ilgametis akcijos globėjas Prezidentas Valdas Adamkus, kviesdamas praeivius pasivaišinti karšta sriuba. Visą gruodį panašūs renginiai planuojami trisdešimtyje Lietuvos miestų ir miestelių, teigiama pranešime spaudai.

„Labai svarbu, kad šalyje neliktų pamirštas nei vienas žmogus. Visiškai nesvarbu, jaunas ar senas, sveikas ar ligotas, turintis pinigų ar skurstantis – mes visi esame svarbūs ir nusipelnę oraus, šviesaus gyvenimo. Ir jeigu kažkam pasisekė mažiau, turime būti supratingi ir padėti vieni kitiems. Juk pasidalintas gerumas visada grįžta gerumu, – pranešime cituojamas V. Adamkus.

Pirmasis akcijos „Maltiečių sriuba“ renginys, kurį maltiečiai vadina „krikštynomis“, įvyko trečiadienį, kai savanoriai sriuba vaišino Lietuvos Respublikos vyriausybės darbuotojus, tarp jų ir premjerą Algirdą Butkevičių. Ketvirtadienį sriuba buvo vaišinami sostinės gyventojai ir svečiai.

Netrukus įvyks akcijos renginiai ir kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose: Panevėžyje, Šilalėje, Klaipėdoje, Vilkaviškyje, Tauragėje, Alytuje, Kaune, Zarasuose ir kituose. Juose maltiečiai sriuba vaišins praeivius, pardavinės savo rankdarbius, sveikinimo kalbas sakys miesto merai ar seniūnai.

Pasak akcijos koordinatorės Rasos Stukienės, šie renginiai jau tapo tradicija, kurios laukia ne tik patys savanoriai, bet ir miestų gyventojai. Žinoma, tai taip pat yra papildomas labai reikalingų lėšų pritraukimo būdas – visų renginių metu aukojimui maltiečiams yra skirtos specialios dėžutės.

Per visą 2014-ųjų metų akcijos laikotarpį trumpaisiais numeriais bei tiesioginio koncerto metu iš viso jau paaukota beveik 470 tūkst. litų. Už šias lėšas MOPT savanoriai šešiolikoje miestų vykdo projektą „Maistas ant ratų“, kurio metu seneliams vežamas karštas maistas bei šešiuose miestuose vykdo projektą „Priežiūra namuose“, kurio metu lanko senelius, padeda jiems susitvarkyti, aprūpina būtinais medikamentais ir pan. Šiuo metu maltiečiai visoje Lietuvoje globoja 2000 senelių, beveik 450 jų kasdien vežamas karštas maistas.

Maltiečių globojami seneliai – tai žmonės, gyvenantys žemiau skurdo ribos, neturintys artimųjų ar žmonių, kurie galėtų jais pasirūpinti, vieniši, ligoti.

Maltiečiai teigia, kad jiems per likusį akcijos mėnesį, kad ir toliau galėtų rūpintis tokiu pačiu skaičiumi senelių, reikia surinkti šiek tiek daugiau nei 200 tūkst. litų. Norintys prisidėti prie akcijos, tai gali padaryti paskambinę ar atsiuntę žinutę trumpaisiais numeriais: 1416 – auka 2 Lt, 1417 – auka 5 Lt, 1418 – auka 10 Lt. Užsienyje gyvenantys ar norintys paaukoti didesnę sumą, tai gali padaryti pervesdami pinigus į maltiečių sąskaitą: LT547300010114335215.