Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Premjeras susidomėjo pakartotiniu tyrimu dėl FNTT vadovo

BNS2015.09.08 13:45

Premjeras Algirdas Butkevičius paprašė vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio informacijos, kodėl šis nurodė atlikti pakartotinį tyrimą dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo Kęstučio Jucevičiaus patikimumo.

Premjeras Algirdas Butkevičius paprašė vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio informacijos, kodėl šis nurodė atlikti pakartotinį tyrimą dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo Kęstučio Jucevičiaus patikimumo.

„Aš jo vakar paprašiau, kad jis man pateiktų informaciją išsamiau, dėl ko tai reikia daryti“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

Jis tvirtino informacijos paprašęs, „kad būtų apsisaugota naujai pradėjusiam dirbti ministrui nuo tam tikrų gal nepamatuotų sprendimų“.

A. Butkevičius tvirtino prašęs S. Skvernelio įsigilinti į situaciją ir elgtis „labai atsakingai“. Jis taip pat priminė, kad Vyriausybės programoje numatyta FNTT pertvarka, tik šiuo metu ji pristabdyta.

„Kaip žinote, mes esame numatę FNTT reorganizaciją, stabtelėjome dėl to, kad vyksta tokie dalykai, kad nebūtų traktuojama, jog norime daryti reorganizaciją dėl tam tikrų žmonių. Tikrai to nėra“, – tvirtino premjeras.

Vidaus reikalų ministras S. Skvernelis lapkričio pabaigoje nurodė atlikti pakartotinį patikrinimą dėl FNTT direktoriaus K. Jucevičiaus patikimumo. Tikrinama, ar jis gali dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija. Kol vyks tyrimas FNTT vadovui sustabdytas leidimas dirbti su slapta informacija.

FNTT direktorius K. Jucevičius buvo apklaustas Specialiųjų tyrimų tarnyboje kaip specialusis liudytojas, atliekant ikiteisminį tyrimą advokato Juzefo Kozubovskio byloje. Žiniasklaida yra skelbusi, kad tirta informacija, esą K. Jucevičius per tarpininkus reikalavo didelio kyšio, tačiau spalį šis tyrimas nutrauktas. Prokuratūra konstatavo, kad K. Jucevičius su kyšiais nesusijęs. Be to, prokuratūra FNTT vadovą ir jo pavaduotoją pripažino nukentėjusiais, nes jie buvo neteisėtai sekami.

K. Jucevičius FNTT vadovauja nuo 2012 metų kovo. Pačioje tarnyboje jis dirba nuo 2002 metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.