Lietuvoje

2012.11.27 11:56

P. Gražulis dirbs Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje

Seimas antradienį patvirtino naujos Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) sudėtį. Parlamentarai atmetė konservatorių siūlymą iš komisijos išbraukti „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūną Petrą Gražulį.

Seimas antradienį patvirtino naujos Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) sudėtį. Parlamentarai atmetė konservatorių siūlymą iš komisijos išbraukti „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūną Petrą Gražulį.

Išbraukti P. Gražulį pasiūlė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma. Jis teigė, kad šioje komisijoje turi dirbti santūrūs ir išlaikyti žmonės, o P.Gražulis toks nėra.

„Nežinau, ar tinka siūlyti asmenis, kurie Seime įsidarbina bulvarinių laidų specialiaisiais korespondentais ir organizuoja ne visai etišką kitų kolegų filmavimą“, – sakė jis.

J. Razma priminė, kad „tvarkietis“ garsėja pasisakymais homoseksualų klausimu, be to, yra nagrinėjami 33 atvejai, kuomet P.Gražulio automobilis viršijo leistiną greitį.

„Tikiuosi išmintingo valdančiųjų sprendimo. Manau, kad Seimo „Tvarkos ir teisingumo" frakcija nesunkiai rastų kitą asmenį“, – pridūrė jis.

Politikui antrino frakcijos kolegė Vida Marija Čigriejienė. Ji priminė, kad EPK ne kartą svarstė P. Gražulio elgesį.

Seimo „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos atstovas Andrius Mazuronis konservatoriams atrėžė, kad jie nenurodinėtų „tvarkiečiams“ kaip elgtis: „Deja, mandagiai ir etiškai atsisakysime jūsų pasiūlymo. Kaip kai kurie jūsų nariai suvokia etiką, mes matėme, kai buvo pateikta ministro pirmininko kandidatūra.“

P. Gražulis savo ruožtu siūlė iš EPK narių išbraukti TS-LKD atstovą Valentiną Stundį, bet Seimas tam nepritarė.

EPK nariais taip pat tapo „darbietis" Viktoras Fiodorovas, „Drąsos kelio" atstovas Povilas Gylys, konservatorių atstovas Vytautas Juozapaitis, socialdemokratė Orinta Leiputė, Andrius Palionis, „darbietis" Valdas Skarbalius, V.Stundys, konservatorius Stasys Šedbaras, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Leonardas Talmontas, liberalė Dalia Teišerskytė, „darbietis" Darius Ulickas, Povilas Urbšys, „darbietis" Mečislovas Zasčiurinskas ir socialdemokratas Edvardas Žakaris.