Lietuvoje

2012.11.27 13:59

Prezidentė įvykdė pažadą – su kandidatu į ministrus kalbėjo angliškai

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pradėjo susitikimus su kandidatais į ministrus, tačiau kol kas nėra gavusi viso kandidatų į ministrus sąrašo.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pradėjo susitikimus su kandidatais į ministrus, tačiau kol kas nėra gavusi viso kandidatų į ministrus sąrašo.

Pirmasis susitikimas antradienį įvyko su kandidatu į susisiekimo ministrus Rimantu Sinkevičiumi. Jis užtruko tik apie 10 minučių.

Po susitikimo R. Sinkevičius portalui diena.lt pripažino, kad Prezidentė įvykdė savo pažadą – išsiaiškinti kandidatų į ministrus užsienio kalbos žinias. „Taip, pasikalbėjom angliškai. Dalis pokalbio vyko ta kalba“, – tvirtino pretendentas.

Anot jo, trumpo susitikimo metu kalbėta apie būsimą Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungai.

Prezidentė teiravosi ir kai kuriais kitais klausimais. Tačiau ne į visus pretendentas sugebėjo atsakyti.

„Mes taip pat aptarėme tranzito klausimų problemas, suskystintų dujų terminalo projekto įgyvendinimą. Prezidentė teiravosi ir apie europines transporto problemas. Tik aš jas ne itin gerai išmanau“, – pripažino R. Sinkevičius.

„Kodėl susitikimas vyko taip trumpai? Nežinau, ne nuo manęs tai priklauso“, – teigė R. Sinkevičius.

Paklaustas, koks jam susidarė įspūdis, ar jo kandidatūra bus priimtina, pretendentas į susisiekimo ministrus atsakė: „Prezidentė sakė, kad išvadas darys tik po to, kai susitiks su visais kandidatais“.

„Prezidentė pradėjo susitikimus su pateiktais kandidatais į ministrus, bet prezidentė gavo iš Algirdo Butkevičiaus ne visą sąrašą ministrų kabineto, tad kol kas Prezidentė nekomentuoja“, – antradienį Prezidentūroje žurnalistams sakė Prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė.