Naujienų srautas

Lietuvoje2012.11.27 09:24

A. Pitrėnienė: LRT taryboje atstovavau regionų nuomonei

LRT.lt 2012.11.27 09:24

Darbą LRT taryboje pradeda Česlovas Juršėnas. Antradienį jis dalyvaus pirmajame LRT tarybos posėdyje, į kurį jį ruošiasi lydėti narystę LRT taryboje nutraukusi ir darbą Seime pradedanti Audronė Pitrėnienė.

Darbą LRT taryboje pradeda Česlovas Juršėnas. Antradienį jis dalyvaus pirmajame LRT tarybos posėdyje, į kurį jį ruošiasi lydėti narystę LRT taryboje nutraukusi ir darbą Seime pradedanti Audronė Pitrėnienė.

„Man yra garbė palydėti kolegą Č. Juršėną į posėdį (...), pristatyti tą žmogų. Tikiu, kad jis bus geresnis tarybos narys, nei buvau aš. Jo tolerancija, gebėjimas bendrauti ir susitarti, jo patirtis yra begalinė“, – sako A. Pitrėnienė.

Reziumuodama savo darbą, A. Pitrėnienė išskyrė tai, jog LRT taryboje atstovavo regioninei nuomonei, pabrėždama, jog didelis skaičius LRT klausytojų ir žiūrovų – regionų gyventojai. A. Pitrėnienės manymu, jos narystės metu svarbiausias tarybos nuveiktas darbas buvo LRT strategijos sukūrimas ir patvirtinimas.

Tuo metu svarbiausia problema, kuri iki šiol yra neišspręsta, anot buvusios tarybos narės, yra visuomeninio transliuotojo finansavimas. „Bet aš galvoju, kad man išėjus į Seimą, gal pasiseks tuos dalykus (...) išspręsti esant šiandienos pozicijoje“, – teigia „darbietė“. Paskirta eiti Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkės pareigas, ji sako sieksianti, kad LRT įstatyme būtų įteisintas ilgalaikis LRT finansavimas. Tačiau bendrai visuomeninio transliuotojo darbą lig šiol A. Pitrėnienė vertina teigiamai: „Tai yra geriausia, kas yra Lietuvoje“.

Kol savo darbo taryboje nepradėjo, LRT opiausių klausimų Č. Juršėnas nėra linkęs komentuoti. Tačiau paskutiniame Seimo senosios kadencijos posėdyje, kuriame buvo patvirtinta Č. Juršėno kandidatūra į LRT tarybą, jis teigė, jog finansavimo problema yra aštri. „Yra ir kiti klausimai, yra mūsų žiūrovų ir klausytojų pastabų. Vadinasi, reikės į viską gilintis ir išmintingai, ramiai, tariantis su kitais tarybos nariais, spręsti“, – teigė socialdemokratas.

Paklausta, ko norėtų palinkėti naujajam LRT tarybos nariui, A. Pitrėnienė sakė: „Linkiu jam tapti [LRT] tarybos pirmininku ir vadovauti šitam laivui!“

Č. Juršėną į LRT tarybą delegavo Lietuvos Respublikos Seimas. Jame politikas dirbo 22 metus, nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo pradžios. Prieš pradėdamas politiko karjerą, Č. Juršėnas daugelį metų dirbo žurnalistinį darbą, vadovavo LRT informacinei laidai „Panorama“. Jis yra Lietuvos žurnalistų sąjungos, Visuotinės lietuvių enciklopedijos mokslinės redakcijos tarybos bei Teismų tarybos narys. Nuo 2004 m. – Lietuvos teisės universiteto garbės daktaras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi