Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

A. Navickas: streiką mokytojai tęs iki biudžeto priėmimo

BNS 2015.09.08 13:45

Trečiadienį keliose dešimtyse Lietuvos mokyklų tęsiasi antradienį prasidėjęs neterminuotas streikas.

Trečiadienį keliose dešimtyse Lietuvos mokyklų tęsiasi antradienį prasidėjęs neterminuotas streikas.

„Aš manau, kad streikuoja panašiai tiek mokyklų, kiek vakar, yra gal net prisijungusių kai kur (...). Streikas tikrai tęsiasi ir preliminariai jisai tęsis iki ketvirtadienio – jeigu bus biudžetas patvirtintas, tai nutrauksime, nebus prasmės toliau tęsti“, – BNS trečiadienį sakė vienas iš streiko organizatorių, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), remdamasi iš savivaldybių gautais duomenimis, antradienį teigė, kad prie streiko antradienį prisijungė 30 švietimo įstaigų – 21 bendrojo ugdymo, 7 ikimokyklinio ugdymo ir 2 neformaliojo vaikų švietimo. Antradienį streikavo 543 pedagoginiai darbuotojai – tai mažiau nei pusė visų streikuojančiose įstaigose dirbančių pedagogų.

Streikuotojai reikalauja didinti mokinio krepšelį, mažinti mokinių skaičių mokyklose, gerinti pedagogų socialines garantijas.

ŠMM skaičiuoja, kad streikuotojų reikalavimams įgyvendinti kitąmet reikėtų pusės milijardo litų, ir sako, jog rasti tokius pinigus – nerealu. Valstybės finansavimą švietimui kitąmet didinti numatoma 47 mln. litų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi