Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

D. Grybauskaitė: Rusija demonstruoja ne jėgą, o kvailumą

ELTA 2015.09.08 13:45

Sustiprėjęs Rusijos karinis aktyvumas oro erdvėje virš Baltijos jūros yra ne jėgos, o kvailumo demonstravimas, pareiškė Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Sustiprėjęs Rusijos karinis aktyvumas oro erdvėje virš Baltijos jūros yra ne jėgos, o kvailumo demonstravimas, pareiškė Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Tai Lietuvos vadovė pareiškė antradienį Taline per bendrą trijų Baltijos šalių ir Lenkijos prezidentų spaudos konferenciją iš lenkų žurnalistės sulaukus klausimo, kaip vertinamas suaktyvėjęs Rusijos karinis aktyvumas virš Baltijos jūros.

„Tikriausiai rusai norėtų, kad mes galvotume, jog jie demonstruoja jėgą, tikriausiai, jie norėtų, kad mes galvotume, jog jie stiprūs ir pavojingi ir, žinoma, jie ieško tam tikrų provokacijų, ypač todėl, kad kai kurie lėktuvai skrenda neatsakydami, be atpažinimo arba net su technologijomis, kurios nematomos radarų. Tai reiškia, jog tai yra pavojinga dėl susidūrimų ar problemų, kurios gali kilti ore. Tai nėra jėgos demonstravimas. Neleiskime jiems mėgautis. Tai kvailumo demonstravimas, neatsakingo elgesio. Štai, kas tai yra“, – sakė D. Grybauskaitė.

Lenkijos, Estijos ir Latvijos vadovų manymu, padidėjęs Rusijos aktyvumas nėra tik Baltijos šalių problema.

NATO kariniai orlaiviai dėl padidėjusio Rusijos aktyvumo Europoje šiemet buvo priversti į orą pakilti 400 kartų. Tai dukart daugiau nei praėjusiais metais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi