Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.12 21:38

Valdantieji bando ištesėti pažadą opozicijai

BNS 2015.02.12 21:38

Seime po svarstymo pritarta Seimo statuto pataisoms, kuriomis būtų keičiama Etikos ir procedūrų komisijos sudarymo tvarka.

Seime po svarstymo pritarta Seimo statuto pataisoms, kuriomis būtų keičiama Etikos ir procedūrų komisijos sudarymo tvarka.

Pagal pataisas, komisija būtų sudaroma iš 11 Seimo narių. Seimo daugumai priklausantys parlamentarai į komisiją siūlytų penkis mažumos kandidatus, o Seimo daugumai nepriklausantieji savo ruožtu – šešis valdančiųjų atstovus. Kaip ir šiuo metu, komisijos pirmininku būtų skiriamas Seimo mažumai priklausantis Seimo narys, pavaduotoju – daugumos atstovas.

Po svarstymo tokiam projektui pritarta už balsavus 62 Seimo nariams, vienam – prieš, 14 Seimo narių susilaikius. Dar liko vienas balsavimas dėl pataisų priėmimo.

Komisijos sudarymo tvarka keičiama po to, kai protestuodami prieš valdančiųjų balsais priimamus sprendimus ją paliko dauguma opozicijos atstovų.

Etikos ir procedūrų komisijoje dirbantys opozicijos nariai jau pernai buvo paskelbę boikotą, bet sulaukę „darbietės“ Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės pažado inicijuoti komisijos sudarymo tvarkos pakeitimą, grįžo dirbti. Tačiau jokių permainų nebuvo padaryta. Tuomet opozicija protestuodama paliko komisiją, Seime svarstomas projektas dėl šių narių išbraukimo iš komisijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi