Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Prezidentė Estijoje: gynybos srityje ir energetikoje būtina veikti kartu

BNS 2015.09.08 13:45

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, antradienį Estijoje dalyvaujanti susitikime su Latvijos, Estijos ir Lenkijos vadovais, pabrėžė ilgalaikių kolektyvinės gynybos priemonių ir energetinių projektų svarbą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, antradienį Estijoje dalyvaujanti susitikime su Latvijos, Estijos ir Lenkijos vadovais, pabrėžė ilgalaikių kolektyvinės gynybos priemonių ir energetinių projektų svarbą.

„Mūsų šalis vienija bendras interesas – saugus ir ekonomiškai stiprus regionas. Tai pasieksime tik būdami vieningi, kartu įgyvendindami ilgalaikes kolektyvinės gynybos priemones ir vykdydami strateginius projektus, kurie užtikrins regiono energetinį savarankiškumą“, – susitikime sakė D. Grybauskaitė, pranešė prezidentės spaudos tarnyba.

Pasak pranešimo, Lietuvos vadovė su Estijos, Latvijos ir Lenkijos prezidentais Toomu Hendriku Ilvesu, Andriu Bėrziniu ir Bronislawu Komorowskiu aptarė Velso sprendimų įgyvendinimo, energetinio, kibernetinio ir informacinio saugumo klausimus.

Prezidentūros teigimu, susitikime kalbant apie energetinės nepriklausomybės didinimą, Estijos prezidentas padėkojo Lietuvai už jos indėlį stiprinant viso regiono energetinį saugumą. Šiemet pradedantis veikti Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų terminalas esant būtinybei galės užtikrinti net 90 proc. visų trijų Baltijos šalių dujų poreikio. Lietuvos vadovė taip pat pabrėžė, jog būtina tęsti kitus strateginius energetikos projektus – kitąmet užbaigti elektros jungtis su Švedija ir Lenkija, sėkmingai sinchronizuoti Baltijos šalių elektros tinklus su Europos tinklais, gerinti esamų vidinių dujų jungčių pralaidumą, liberalizuoti dujų rinką, kad Lietuva ir Estija galėtų pasinaudoti Latvijoje esančia Inčukalno dujų saugykla.

Viena aktualiausių susitikimo temų buvo kovos su skleidžiama karo propaganda būdai. Prezidentai sutarė, kad būtina ieškoti ES finansavimo galimybių alternatyvioms programoms rusų kalba, suformuoti ES strateginės komunikacijos planą ir sustiprinti ES teisės aktus, reguliuojančius audiovizualinį sektorių.

Reguliarūs Lietuvos, Latvijos ir Estijos prezidentų susitikimai rengiami kasmet vis kitoje Baltijos valstybėje. Šiemet į jį pakviestas ir Lenkijos prezidentas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi