Lietuvoje

2014.12.02 15:01

Italai nebetęs bylos dėl V. Kotlerovo perdavimo Lietuvai

Eglė Samoškaitė, DELFI.lt2014.12.02 15:01

Italijos teismas nusprendė nebetęsti bylos dėl Sausio 13-osios bylos įtariamojo Vasilijaus Kotlerovo ekstradicijos Lietuvai, nes anksčiau palengvinus skirtą kardomąją priemonę į namų areštą įtariamasis paprasčiausiai dingo.

Italijos teismas nusprendė nebetęsti bylos dėl Sausio 13-osios bylos įtariamojo Vasilijaus Kotlerovo ekstradicijos Lietuvai, nes anksčiau palengvinus skirtą kardomąją priemonę į namų areštą įtariamasis paprasčiausiai dingo.

DELFI šaltinių žiniomis, Lietuvos ambasada Italijoje gavo pranešimą, kad tęsti bylos dėl Lietuvos prašymo perduoti V. Kotlerovą teismas nebemato galimybių.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija planuoja kviestis Italijos ambasadorių Vilniuje.

„Apgailestaujame dėl teismo sprendimo. Italijos institucijos turėjo užtikrinti, kad V. Kotlerovas sprendimo priėmimo dieną būtų pasiekiamas Italijos institucijoms. Tikimės išgirsti Italijos pusės paaiškinimus ir argumentus dėl tokio sprendimo.

 Teisingumo srityje Europos Sąjungos šalys bendradarbiauja remdamosi abipusio pasitikėjimo principu, todėl pagrįstai tikėjomės, kad Italija perduos Sausio 13-osios bylos įtariamąjį Lietuvai“, – Užsienio reikalų ministerijos poziciją perdavė Rasa Jakilaitienė.

Jos teigimu, baudžiamasis persekiojimas V. Kotlerovo atžvilgiu vyks toliau, jo tarptautinė paieška tebegalioja.

DELFI primena, kad sovietų karininkas iš Sankt Peterburgo V. Kotlerovas Milano Malpensos oro uoste buvo sulaikytas gegužės 13 dieną. Jis vyko į Italiją švęsti 50 metų jubiliejaus.

Anot Lietuvos prokurorų, buvęs 76-osios Pskovo oro divizijos desantininkas įtariamas penkiomis nusikalstamomis veikomis, jo vaidmuo susijęs su veiksmais prie Spaudos rūmų ir Televizijos bokšto Vilniuje.

Lietuvoje šiuo metu teismo laukia dar vienas sulaikytasis šios bylos įtariamasis, Rusijos pilietis Jurijus Melis. Jis buvo sulaikytas kovo 12 dieną.

2011 m. liepą pagal Lietuvos išduotą Europos arešto orderį Austrijos sostinės Vienos oro uoste buvo sulaikytas ir dar vienas įtariamasis – KGB karininkas Michailas Golovatovas, bet nepraėjus nė parai jis buvo paleistas. Lietuvos ir Europos Komisijos pareigūnai tuomet griežtai kritikavo Austriją, kuri tikino, kad jai trūko duomenų.

1991 m. sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių, šimtai buvo sužeisti.