Lietuvoje

2012.11.27 14:00

Į žemės ūkio ministro postą Darbo partija siūlo M. Kuklierių

ELTA 2012.11.27 14:00

Darbo partija į žemės ūkio ministro postą siūlo dabartinio viceministro Mindaugo Kuklieriaus kandidatūrą.

Darbo partija į žemės ūkio ministro postą siūlo dabartinio viceministro Mindaugo Kuklieriaus kandidatūrą.

Tai pirmadienį žurnalistams sakė paskirtasis Premjeras Algirdas Butkevičius.

„Kol kas buvo tokia informacija, kad kažkada tikriausiai jis priklausė liberalams, paskutiniu metu lyg tai konservatoriams, kai susitiksime, tada pasikalbėsime. Bet galiu pasakyti, kad žmogus nėra iš šalies, šioje sistemoje jis dirba daug metų, nėra naujokas, reikia susitikti ir pakalbėti, nes yra nemažai klausimų, kuriuos aš norėčiau užduoti“, – sakė A. Butkevičius.

Paklaustas, ar nėra keista, kad Darbo partija siūlo konservatorių atstovą, A. Butkevičius atsakė, kad apie tai bus kalbama susitikime su kandidatu į žemės ūkio ministrus. „Apie tai mes kalbėsime. Jam bus užduotas vienas iš klausimų“, – sakė A. Butkevičius.

Pats M. Kuklierius žada suspenduoti narystę konservatorių partijoje ir tvirtina, kad vadovauti ministerijai eina kaip specialistas.

„Yra ūkinė ministerija, ir aš tik galiu padėkoti, kad manimi pasitikėjo kaip specialistu. Aišku, sprendimas nėra lengvas“, – po susitikimo su paskirtuoju Premjeru Algirdu Butkevičiumi pirmadienį žurnalistams sakė M. Kuklierius.

Jis nemano, kad, vykdžius konservatorių programą, būtų sunku vykdyti „darbiečių“ ir socialdemokratų programą.

„Žemės ūkyje ji nėra priešinga. Šitoje vietoje neturėtų būti labai dideli skirtumai. Aš einu dirbti kaip specialistas“, – sakė kandidatas į žemės ūkio ministro postą.

Jis tvirtino einąs dirbti ne į partinį darbą, o į ūkinį. Paklaustas, ar neketina įstoti į Darbo partiją, M. Kuklierius atsakė: „Tikrai neplanuoju“.

Paklaustas, kodėl pasirinko M. Kuklierių, ar neturėjo savo partijos atstovų, Darbo partijos vadovas Viktoras Uspaskichas sakė: „Gerbiamieji, mes viską turim, bet panagrinėjom ir paėmėm iš pačios ministerijos žmogų, kad geriausiai galėtų atitikti pagal išsilavinimą, darbą, praktiką ir t.t. Matom, kad jis vienas iš geriausių“.

M. Kuklierius gimė 1972 m. gegužės 19 d. Kauno rajone.

1996 m. Lietuvos žemės ūkio universiteto Ekonomikos fakultete įgijo magistro laipsnį (specialybė – žemės ūkio ekonomika ir organizavimas).

1999–2000 m. Pietų Danijos universitete Odensėje įgijo diplomą pagal Europos studijų programą. 2006 m. studijavo politinius mokslus Birmingemo universitete, Anglijoje, ir įgijo diplomą pagal šiuolaikinę Europos studijų programą.

1997–1999 m. dirbo Žemės ūkio ministerijos Tarptautinio bendradarbiavimo departamento direktoriumi, 2000-2001 m. – žemės ūkio viceministru.

2001–2003 m. Vilniaus banke dirbo ekonomistu, 2003–2005 m. banke „Nord/LB“ (buvusiame Lietuvos žemės ūkio banke) – kredito analitiku.

2006–2007 m. buvo Lietuvos žemės savininkų sąjungos bei Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos ekspertu.

2007 m. – Lietuvos žemės savininkų sąjungos tarybos pirmininko pavaduotojas

2007–2008 m. – Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos direktorius.

2008 m. gruodį – 2009 m. balandį – žemės ūkio ministro patarėjas.

2009 m. balandį paskirtas žemės ūkio viceministru. Atsakingas už žemės ir maisto ūkį, kaimo plėtrą, Europos Sąjungos ir tarptautinius ryšius.