Lietuvoje

2012.11.26 14:25

A. Butkevičius paskirtas premjeru

LRT.lt2012.11.26 14:25

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsižvelgdama į Seimo pritarimą, paskyrė Algirdą Butkevičių ministru pirmininku, pirmadienį informavo Prezidentės spaudos tarnyba.  

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsižvelgdama į Seimo pritarimą, paskyrė Algirdą Butkevičių ministru pirmininku, pirmadienį informavo Prezidentės spaudos tarnyba.

Šalies vadovė premjerui Algirdui Butkevičiui pavedė ne vėliau kaip per 15 dienų sudaryti Vyriausybę ir pateikti tvirtinti jos sudėtį.

Dekretas įsigalioja nuo jo pasirašymo dienos.

Kaip žinoma, po rinkimų valdančią koaliciją ėmėsi formuoti socialdemokratai, Darbo partija, partija „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija. Šios partijos susitarė, kad premjero postas turi atitekti daugiausia vietų Seime iškovojusiai Lietuvos socialdemokratų partijai bei jos lyderiui A. Butkevičiui.

Prezidentė D. Grybauskaitė formuoti valdančią koaliciją ji siūlė ir antrą vietą pagal mandatų skaičių rinkimuose užėmusiai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams, tačiau jie daugumos nesuformavo.

Socialdemokratų kandidatas į premjerus A. Butkevičius šią savaitę šventė 54-ąjį gimtadienį. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jis yra įgijęs inžinieriaus ekonomisto specialybę, Vilniaus universitete įgijo finansų vadybos magistro laipsnį. Politikas taip pat yra apsigynęs ekonomikos mokslų daktaro laipsnį.

Savo biografijoje A. Butkevičius skelbia, jog moka anglų ir rusų kalbas, nepriklausomybės pradžioje dirbo Vilkaviškio savivaldybės taryboje, nuo 1996 m. yra renkamas į Seimą. Prie pomėgių A. Butkevičius nurodo sportą ir knygas.

2004-2005 m. A. Butkevičius ėjo finansų ministro pareigas Algirdo Mykolo Brazausko Vyriausybėje, šias pareigas perėmė iš buvusios finansų ministrės, dabartinės prezidentės D. Grybauskaitės. 2006-2008 m. dirbo susisiekimo ministru.

2005 m. A. Butkevičius atsistatydino iš finansų ministro pareigų, nes koalicinė taryba nepritarė jo mokesčių reformai, tačiau neoficialiai kalbėta, kad ministras pasitraukė dėl nesutarimų su Darbo partijos pirmininku ir tuometiniu ūkio ministru Viktoru Uspaskichu, praneša delfi.lt

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt