Lietuvoje

2012.06.07 12:38

A. Kubilius: vertiname Prezidentės paramą ir kritines pastabas

ELTA2012.06.07 12:38

Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės metinį pranešimą Seime ketvirtadienį išklausęs Premjeras Andrius Kubilius sako vertinantis šalies vadovės paramą Vyriausybės vykdytai finansų krizės suvaldymo politikai ir jos išsakytas kritines pastabas. 

Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės metinį pranešimą Seime ketvirtadienį išklausęs Premjeras Andrius Kubilius sako vertinantis šalies vadovės paramą Vyriausybės vykdytai finansų krizės suvaldymo politikai ir jos išsakytas kritines pastabas.

„Noriu padėkoti Prezidentei už tikrai labai reikšmingą metinį pranešimą. Tikrai vertiname tą paramą, kurią Prezidentė išsakė iki šiol Vyriausybės vykdytai finansų krizės suvaldymo politikai, taip pat labai svarbi Prezidentės parama energetikos projektams“, – žurnalistams sakė A. Kubilius.

Premjeras taip pat akcentavo, kad Vyriausybė vertina ir Prezidentės išsakytas kritines pastabas. „Tikrai nesame Vyriausybė, kuri pati sau nepripažintų nepadarytų darbų ir pati save savikritiškai nevertintų“, – sakė A. Kubilius.

Jis taip pat teigė, kad permainos ir reformos, kaip Prezidentė įvardino savo metiniame pranešime, reikalauja ir sutarimo, ir bendrų pastangų.

„Nemažai mūsų iniciatyvų, reformų iniciatyvų, iš tiesų ne visada sulaukdavo efektyvios paramos Seime. Noriu priminti, kad nuo pat 2009 metų vidurio Vyriausybė ir valdančioji koalicija veikia faktiškai mažumos sąlygomis. Todėl ir opozicijos parama svarbiausioms reformoms – pradedant nuo energetikos iki pensijų reformos iki socialinės srities – visada yra labai reikalinga, nes nesant tokios paramos, nesant konstruktyvaus požiūrio diskusijose, čia, Seime, kai kurie labai svarbūs darbai iš tikrųjų vėluoja ir stringa“, – apgailestavo Vyriausybės vadovas.

Jis akcentavo Darbo kodekso lankstumą, siekiant įveikti nedarbą.

„Daugelis darbų – ir dėl jaunimo nedarbo, ir dėl bendrai nedarbo mažinimo – yra susieti taip pat su įstatymų projektais, kuriuos mes siūlysime Seime greičiau priimti, visu pirma, pavyzdžiui, dėl Darbo kodekso lankstumo. Tą yra įvardijusi ir Prezidentė, nes be darbo santykių lankstumo nebus ir naujų darbo vietų. Aš tikiuosi, kad Seime tam bus pakankamai paramos, ir mes galėsime ir nedarbo problemas spręsti, ir ES pinigus efektyviai panaudoti“,– komentuodamas Lietuvos Prezidentės metinį pranešimą žurnalistams sakė Premjeras A. Kubilius. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt