Naujienų srautas

Lietuvoje2014.12.01 17:26

V. Vildžiūnaitė per teismą grįžta į aukštas pareigas VMI

BNS, LRT.lt 2014.12.01 17:26

Iš Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininko pavaduotojos pareigų atleista Vilma Vildžiūnaitė turi būti grąžinta į darbą. Tai pirmadienį paskelbė Vilniaus apygardos administracinis teismas, BNS informavo teismo atstovė Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė.

Iš Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininko pavaduotojos pareigų atleista Vilma Vildžiūnaitė turi būti grąžinta į darbą. Tai pirmadienį paskelbė Vilniaus apygardos administracinis teismas, BNS informavo teismo atstovė Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė.

Teismo sprendimas gali būti apskųstas per 14 dienų, tačiau VMI pranešė, kad teismo sprendimą vykdys ir V. Vildžiūnaitė bus gražinama į darbą.

„VMI, atsižvelgdama į teismo priimtą nutarimą, dėl iš pareigų atleistos VMI prie FM viršininko pavaduotojos grąžinimo į anksčiau eitas pareigas, sudarys tinkamas sąlygas V. Vildžiūnaitei toliau sklandžiai vykdyti jai pavestas funkcijas“, – rašoma pirmadienio vakarą VMI išplatintame pranešime.

Pati V. Vildžiūnaitė sveikina teismo sprendimą ir teigia ketinanti grįžti į darbą.

„Sprendimas toks, kokio tikėjausi, nes nuo pat pradžių žinojau, kad esu teisi ir nepadariau jokio pažeidimo“, – BNS sakė V.Vildžiūnaitė.

„Taip, ketinu grįžti. Svarbiausia, kad buvo atstatytas teisingumas“, – pridūrė buvusi tarnautoja.

Vilniaus apygardos administracinio teismo atstovė Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė sakė, kad teismas padarė išvadą, jog V. Vildžiūnaitei tarnybinė nuobauda – atleidimas iš pareigų – buvo skirta, nesant tam teisinio pagrindo ir neįrodžius nusižengimo.

„Todėl įsakymas, kuriuo ji atleista iš pareigų, naikinamas ir jos skundas tenkinamas. Teismas taip pat grąžino V.Vildžiūnaitę į pareigas ir priteisė jos naudai visą vidutinį darbo užmokestį už priverstinę pravaikštą nuo liepos 25 dienos iki teismo sprendimo įvykdymo“, – BNS sakė S. Jacinevičienė-Baltaduonė.

Pasak teismo atstovės, V. Vildžiūnaitės skundas patenkintas visa apimtimi.

„Teismas padarė išvadą, kad tarnybinė nuobauda paskirta nepagrįstai, nes nėra įrodyta, kad ji neatliko savo funkcijų ar tiesiogines pareigas atliko netinkamai. (...) Taip pat byloje nėra įrodymų, kad pareiškėja siekė piktybiškai pažeisti valstybės tarnybą reglamentuojančius teisės aktus“, – aiškino S. Jacinevičienė-Baltaduonė.

V. Vildžiūnaitė birželio 27 dieną buvo atleista iš pareigų. VMI motyvavo, kad ji atleidžiama už „šiurkštų tarnybinį nusižengimą“, kai dėl jos kaltės buvo sustabdytas milijoninės vertės viešasis pirkimas ir valstybė patyrė didelių nuostolių.

Pati V. Vildžiūnaitė tvirtino, kad buvo atleista, nes oficialiai parašė, jog konkurse dalyvavusi įmonė neturi skolos, nors ši turėjo 78 centų skolą ir maždaug 200 kartų didesnę mokesčių permoką vienu metu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi