Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Dėl Darbo partijos dotacijos LVAT nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) pirmadienį sustabdė Darbo partijos dotacijos bylą ir nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT).

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) pirmadienį sustabdė Darbo partijos dotacijos bylą ir nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT).

LVAT prašo ištirti, ar Konstitucijai neprieštarauja Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymas, nenustatantis reorganizavimo metu įsteigtos naujos politinės partijos, perėmusios reorganizuotos politinės partijos teises ir pareigas, teisės gauti (perimti teisę į) atitinkamą valstybės biudžeto asignavimų dalį.

Į teismą dėl Darbo partijai skirtos 2013 metų antrojo pusmečio 1 mln. 771 tūkst. litų valstybės dotacijos kreipėsi Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Jų teigimu, pinigai „darbiečiams“ nepriklausė, nes po susijungimo su Leiboristų partija buvo įregistruotas naujas juridinis asmuo, kuris rinkimuose nedalyvavo.

Vilniaus apygardos administracinis teismas taip pat nusprendė, kad dotacija partijai skirta neteisėtai, nes rinkimuose dalyvavusi buvusioji Darbo partija iš Juridinių asmenų registro buvo išregistruota 2013 metų gegužės 14 dieną, tad jos egzistavimas yra pasibaigęs.

Šį sprendimą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui apskundė ir Darbo partija, ir dotaciją skyrusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Teismams kol kas neišsprendus klausimo dėl „darbiečių“ dotacijos, partija ją gavo dar dusyk – šiemet balandį ir spalį. Abukart skirta po daugiau kaip 1,7 mln. litų.

Darbo partija 2013 metais susijungė su dukterine Leiboristų partija ir tuomet naujasis darinys buvo pavadintas Darbo partija (leiboristai). Dėl reorganizacijos, po kurios formaliai įsteigtas naujas juridinis asmuo, partijos atžvilgiu buvo nutraukta „juodosios buhalterijos“ byla, nors partijos vadovai buvo nuteisti dėl sukčiavimo. Vėliau rudenį Darbo partija (leiboristai) po susijungimo su Krikščionių partija grįžo prie senojo pavadinimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi