Lietuvoje

2014.11.30 14:35

D. Grybauskaitė: televizijoje turėtų būti daugiau vertimo į gestų kalbą

BNS2014.11.30 14:35

Lietuvos televizijos, ypač visuomeninis transliuotojas, turėtų daugiau dėmesio skirti laidų vertimui į gestų kalbą, po susitikimo su kurčiųjų bendruomenės atstovais Kaune sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Lietuvos televizijos, ypač visuomeninis transliuotojas, turėtų daugiau dėmesio skirti laidų vertimui į gestų kalbą, po susitikimo su kurčiųjų bendruomenės atstovais Kaune sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Džiaugiuosi, kad žmonės buriasi, mėgina vienas kitiems padėti. (...) Aišku, yra ir prašymų – yra prašymas, kad būtų daugiau su gestų kalba žinių, kad žmonės tikrai daugiau galėtų daugiau įsitraukti į Lietuvos įvykius ir aš pažadėjau, kad ir Naujus metus mėginsime organizuoti, kad būtų vertimas į gestų kalbą, ir daugelį pranešimų, ir čia ypač Lietuvos viešasis transliuotojas tikrai galėtų daugiau dėmesio skirti ir prašysime tai daryti. Nes mes turime apie keturiasdešimt tūkstančių Lietuvoje žmonių, kurie arba blogiau girdi, arba visai negirdi ir toks mėginimas integruoti juos į mūsų visuomenę tikrai nėra sudėtingas ir tikrai reikėtų tai daryti“, – žurnalistams sekmadienį sakė D. Grybauskaitė.

Kaune prezidentė Kurčiųjų reabilitacijos centre, kur susitiko kurčiųjų bendruomenės atstovais bei Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacijos nariais.

D. Grybauskaitė žadėjo taip pat būtinai aplankyti šeštadienį įžiebtą Kauno kalėdinę eglutę, kuria Kaunas, prezidentės teigimu, visada išsiskiria iš kitų miestų.

Po to šalies vadovė atidarys Lietuvos moterų lygos organizuojamą konferenciją „Žymiausios Lietuvos moterys istorijos tėkmėje“.

Lietuvos kurčiųjų bendruomenę vienija per 15 organizacijų įvairiuose šalies miestuose.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi

Ramūnas Karbauskis

Lietuvoje

2020.10.20 10:10

Karbauskis: tokios karantino sistemos, kokia veikė pavasarį, niekas neįves spręs dėl ilgesnių mokinių atostogų, bet ką reikės daryti tėvams – neaišku; atnaujinta 10.28

9
Ingrida Šimonytė, Gabrielius Landsbergis TS-LKD rinkimų štabas

Lietuvoje

2020.10.20 10:53

Šimonytė: Vyriausybės laikysena dėl COVID-19 kelia nerimą buvusi ministrė kitų metų biudžete mato finansinio avantiūrizmo