Naujienų srautas

Lietuvoje2012.06.07 11:59

I. Degutienė: metinis pranešimas atspindi priešrinkimines nuotaikas

ELTA 2012.06.07 11:59

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė mano, kad Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės metiniame pranešime, palyginti su kitais metiniais pranešimais, labiau atsispindi priešrinkiminės nuotaikos. 

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė mano, kad Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės metiniame pranešime, palyginti su kitais metiniais pranešimais, labiau atsispindi priešrinkiminės nuotaikos.

„Metinis pranešimas, lyginant su kitais metiniais pranešimais, daugiau atspindi priešrinkimines nuotaikas. Akcentuojama buvo ne tik tai kreipimasis į Lietuvos žmones, kurie ateitų į rinkimus ir išreikštų savo poziciją per rinkimus, bet ir į politines partijas, kurios dalyvaus rinkimuose, kad yra tam tikros nuostatos, padaryti darbai, pirmiausia – suvaldyta finansinė krizė, ir priešrinkiminiai pažadai, kurie iš vienos ar kitos politinės jėgos girdisi, tikrai neturėtų apgaudinėti žmonių“, – komentuodama šalies vadovės metinį pranešimą žurnalistams sakė I. Degutienė.

Jos nuomone, Prezidentė pakvietė tęsti pradėtus darbus, kurie buvo naudingi Lietuvai ir Lietuvos žmonėms, tai yra ir krizės suvaldymas, ir verslo skatinimas, kuris ir nebuvo dar pakankamas.

I. Degutienės vertinimu, D. Grybauskaitės metinis pranešimas - tai šiandieninio Lietuvos gyvenimo ir vidaus politikos apžvalga, kuri, beje, susipina ir su užsienio politika, ypač kalbant apie energetines problemas ir apie jų sprendimą.

„Aš manau, kad Prezidentė priešrinkiminiame periode apibendrino šiandieninę Lietuvos situaciją ir siekius, kokius darbus reikia tęsti po ateinančių Seimo rinkimų, nežiūrint, kaip gražiai buvo išsireikšta, ar važiuosime kaire, ar dešine kelio puse, bet visi turime važiuoti viena kryptimi“, – teigė I. Degutienė.

Parlamento vadovei susidarė įspūdis, kad Prezidentė mato problemas teisėsaugoje.

„Bent man susidarė toks leitmotyvas, kad Prezidentė irgi mato tas problemas, bandoma tas problemas spręsti. Be abejo, kiekvienas iš mūsų norėtų, kad tų problemų sprendimas, ypač teisėsaugos srityje, būtų greitesnis ir duotų apčiuopiamų rezultatų ir nebūtų nusivylusių žmonių, tačiau per tuos trejus metus išties buvo nemažai padaryta, ir pakeista ir teisėjų korpuse daug žmonių, vyko atsinaujinimas, visuomenė jau įtraukta ir į teisėjų atrankos komisiją. Kitas etapas, be abejo, bus tarėjo instituto sukūrimas“, – sakė I. Degutienė.

V. Mazuronis: kritika buvo per švelni

Prezidentės metinis pranešimas pernelyg nenustebino. Kaip jau įprasta, valstybės vadovė ir šį kartą taikliai įvardijo šalies ekonomikos ir politikos problemas, teigia „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos Seime seniūnas Valentinas Maruronis.

„Akcentas, kaip ir tikėtasi – svarbiausiems valstybės ateities projektams ir dabarties problemoms. Prezidentės pranešimą vertinčiau kaip gaires ir būsimai Vyriausybei, ir būsimam Seimui“, – sakė jis.

Politikas teigiamai įvertino šalies vadovės išsakytą nuostatą dėl svarbiausių valstybės projektų ir svarbiausių dalykų valstybėje bendrų sąlyčio taškų ieškoti visoms politinėms jėgoms.

„Iš tiesų, šalies piliečiams ne taip jau svarbu, kokios spalvos katinas, svarbiausia – kad jis gaudytų peles. Šiandien valstybė stovi prie svarbių ekonomikos ir energetiko projektų ir esu tikras, kad juos pajėgsime įgyvendinti mažiausia kainą ir palankiausiomis sąlygomis kiekvienam jos piliečiui. Juk ir Prezidentė savo kalboje atkreipė dėmesį, kad jie turi būti vykdomi atsakingai, nepraskolinant mūsų valstybės“, – sakė V. Mazuronis.

„Prezidentės kalboje nuskambėjusi kritika dėl socialinės politikos, švietimo reformų, teisingumo valstybėje įgyvendinimo Vyriausybės atžvilgiu buvo pernelyg švelni. Tikėjausi gerokai aštresnės, nes ir problemos šiose srityse yra labai aštrios. Matyt, artėjantys rinkimai turėjo įtakos ir šalies vadovės pranešimo tonui. Esminių vyriausybės veiklos spragų, prie kurių reikėtų pridėti ir kol kas prieš visuomenę laiminčias monopolijas, kritika, mano supratimu, turėjo būti stipresnė“, – kalbėjo V. Mazuronis.

Ketvirtadienį Lietuvos Prezidentė D. Grybauskaitė Seime perskaitė savo trečiąjį metinį pranešimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi