Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Kalkutos universitetas pagerbė garsų lietuvių keliautoją

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Garsiam lietuvių keliautojui Antanui Poškai už indėlį į indologijos studijas po mirties suteiktas Kalkutos universiteto garbės daktaro vardas.

Garsiam lietuvių keliautojui Antanui Poškai už indėlį į indologijos studijas po mirties suteiktas Kalkutos universiteto garbės daktaro vardas.

Ceremonijoje dalyvavo Indijos prezidentas, Lietuvos švietimo ir mokslo viceministras, Vakarų Bengalijos valstijos bei Kalkutos universiteto vadovai.

„Tai reikšmingas apdovanojimas mūsų šeimai. Manau, ypatingai jis būtų reikšmingas mano tėveliui, kuris Indiją vadino savo antrąja tėvyne. Tokios mažos Lietuvos valstybės sūnus šiandien apdovanotas už tai, kad čia praleido trejus metus dirbdamas, ieškodamas lietuvių ir indų kultūros sąsajų, bendrystės. Man atrodo, kad tai – mažas siūlas ar maža dalis tilto, kuri dabar padės jungtis Indijai ir Lietuvai“, – teigė A. Poškos dukra Laimutė Kisilienė.

Po ceremonijos pasirašyta Vilniaus ir Kalkutos universitetų bendradarbiavimo sutartis.

„Džiaugiuosi, kad prasidėjo bendradarbiavimas tarp Kalkutos universiteto ir Vilniaus universiteto. Manau, kad šis simbolinis aktas, rišantis Lietuvą su Bengalija, duos didžiulį impulsą tolesniam bendradarbiavimui tarp mūsų šalių“, – sakė švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus.

Primename, kad baigęs medicinos studijas Kaune A. Poška 1929 metais, kartu su kitu garsiu keliautoju Matu Šalčiumi, motociklu išvyko į Indiją. Bombėjaus universitete įgijęs bakalauro laipsnį, A. Poška 1933-aisiais išvyko į Kalkutą. Ten jis įsidarbino Indijos muziejuje ir dalyvavo keliose svarbiose antropologinėse ekspedicijose.

1936 metais A. Poška parengė ir Kalkutos universitetui pateikė daktaro disertaciją „Vakarų Himalajų šinakalbių gyventojų fiziologiniai panašumai“. Jos apsiginti nespėjo, buvo priverstas išvykti iš Indijos.

Iniciatyvą suteikti A. Poškai Kalkutos universiteto garbės daktaro vardą įgyvendino Lietuvos ambasada Indijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.