Lietuvoje

2014.11.29 12:38

E. Masiulis: savivaldos rinkimuose partija tikisi iki 180 tūkst. rinkėjų balsų

BNS2014.11.29 12:38

Liberalų sąjūdžio lyderis tikisi, kad kitų metų pavasarį į savivaldos rinkimus už partiją ir jos narius balsuoti ateis maždaug 180 tūkst. šalies gyventojų, o beveik 30-yje savivaldybių partijos deleguoti kandidatai į merus pateks į antrą rinkimų turą.

Liberalų sąjūdžio lyderis tikisi, kad kitų metų pavasarį į savivaldos rinkimus už partiją ir jos narius balsuoti ateis maždaug 180 tūkst. šalies gyventojų, o beveik 30-yje savivaldybių partijos deleguoti kandidatai į merus pateks į antrą rinkimų turą.

Eligijus Masiulis pranešė, kad partija turi kandidatus į merus beveik visos šalies savivaldybėse, o Vilniuje liberalsąjūdiečiai sieks 40 tūkst. rinkėjų balsų ir miesto taryboje gauti 14 vietų.

„Šiuose rinkimuose sau formuluojame pačius ambicingiausius tikslus – laimėti 274 mandatus ir kad 26 savivaldybėse iš 60-ies mūsų kandidatai į merus patektų į antrą rinkimų turą, taip pat sieksime 177 tūkst. rinkėjų balsų. Taip, skaičiai įspūdingi. Bet tai mūsų negąsdina, nes mes žinome, ką pasakyti žmonėms“, – Liberalų sąjūdžio tarybos posėdyje, kur bus tvirtinami partijos kandidatai į merus, šeštadienį pareiškė E. Masiulis.

Liberalų sąjūdis, pasak E. Masiulio, į savivaldos rinkimus eina sustiprėjęs: „Gerokai brandesnis negu prieš ketverius metus, kai savivaldos rinkimuose iškovojo 100 mandatų“. 

Pasak jo, būsimi partijos rezultatai planuojami atsižvelgiant ir į tai, kad į partijos veiklą „įsilieja nauji žmonės“, kurie sustiprina partiją, todėl liberalsąjūdiečiai savo kandidatus į tarybas turi visose savivaldybėse, o 51 šalies savivaldybėje – ir pretendentus tapti merais.

„Tikiuosi, kad šie rinkimai, kitokie rinkimai, negu buvo iki šiol, nes merai bus renkami tiesiogiai, mums bus palankūs“, – teigė E. Masiulis.

„Vilniaus mieste prieš ketverius metus per savivaldos rinkimus mes gavome 6 878 balsus – 3,57 proc. nuo visų dalyvavusių, bet to neužteko, kad bent vienas partijos narys patektų į savivaldybės tarybą. Šiuose rinkimuose tikimės ir planuojame, kad Vilniaus mieste sieksime 40 tūkst. rinkėjų balsų ir  taryboje planuojame gauti 14 vietų arba 19,45 proc.“, – teigė E. Masiulis, pripažinęs, kad toks „augimas turi ir savo rizikų“.

Į Vilniaus merus pretenduoja Seimo narys Remigijus Šimašius.

E. Masiulis paragino partijos narius per rinkimų kampaniją su rinkėjais bendrauti „akis į akį“, nes, pasak jo, sėkmės raktas yra tiesioginis bendravimas, o ne reklaminis straipsnis laikraštyje ar vaizdo filmas.

„Norėčiau, kad neišbarstytume liberalų įvaizdžio ir kartais nepataikautume žmonėms, kurie nori girdėti, kad  savivaldybės pradės didinti socialines pašalpas...“ – teigė Liberalų sąjūdžio lyderis ir siūlė partijos nariams per rinkimų kampaniją nežadėti rinkėjams daugiau, negu savivalda gali.

Anykščiuose mero posto sieks buvęs Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas, vyriausiasis komisaras Kęstutis Tubis. Kaune – laikinosios sostinės vicemeru ir meru 2007–2011 metais buvęs Rimantas Mikaitis. Vadovauti Kėdainiams pretenduoja buvęs „darbiečių“ vienas lyderių ir Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas. Varėnos meru deleguojamas tapti Seimo narys Algis Kašėta.

Vytautas Grubliauskas sieks dar vienai kadencijai išsaugoti Klaipėdos miesto vadovo regalijas. Į Palangos merus taikosi 2003–2011 metų Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys, buvęs vicemeras ir susisiekimo viceministras Arūnas Štaras, į Plungės – buvęs parlamentaras Audrius Klišonis. Kandidatu siekti Šiaulių mero posto patvirtintas Vaidas Bacys, Šiaulių rajono – Algis Mačiulis, Panevėžio miestui ir rajonui vadovauti siūlomos Zita Kukuraitienė ir Daiva Juodelienė.  

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt