Lietuvoje

2014.11.29 12:49

Kandidatu į Vilniaus merus tapęs P. Gražulis: esu teistas ir prie to pripratęs

Liepa Želnienė, 15min.lt 2014.11.29 12:49

Šeštadienį partijos „Tvarka ir teisingumas“ taryba patvirtino Seimo narį Petrą Gražulį kandidatu į Vilniaus merus kovą vyksiančiuose rinkimuose. Kaune „tvarkiečiai“ kelia Seimo nario Rimo Antano Ručio žmonos, Kauno savivaldybės tarybos narės Aušros Ručienės kandidatūrą, Klaipėdoje – mediką, tarybos narį Artūrą Razbadauską.

Šeštadienį partijos „Tvarka ir teisingumas“ taryba patvirtino Seimo narį Petrą Gražulį kandidatu į Vilniaus merus kovą vyksiančiuose rinkimuose. Kaune „tvarkiečiai“ kelia Seimo nario Rimo Antano Ručio žmonos, Kauno savivaldybės tarybos narės Aušros Ručienės kandidatūrą, Klaipėdoje – mediką, tarybos narį Artūrą Razbadauską.

Šiauliuose „tvarkiečiai“ mere mato aplinkos viceministrę Daivą Matonienę, Panevėžyje – Panevėžio savivaldybės tarybos narį Sigitą  Čingą.

„Gal ir neturėsime visų penkių didžiųjų miestų merų, bet manau, pasirodysime sėkmingai“, – pirmųjų tiesioginių merų rinkimų rezultatus didžiuosiuose šalies miestuose prognozavo „tvarkiečių“ rinkimų štabo vadovas Kęstas Komskis.

P. Gražulis kandidatu į Vilniaus miesto merus „tvarkiečių“ Vilniaus skyriaus buvo pasirinktas tik penktadienį. Šio skyriaus pirmininkas, buvęs Vilniaus meras ir buvęs europarlamentaras Juozas Imbrasas tikino, kad P. Gražulis turi šansų laimėti rinkimus Vilniuje, nes jau keturis kartus yra laimėjęs Seimo rinkimus vienmandatėje apygardoje.

R. Paksas tikino, kad P. Gražulis yra vienas iš geriausių partijos atstovų, nors žiniasklaida neva jį pristato ne tokį, koks jis yra iš tiesų. „Kas kas, bet jis vogti tai tikrai neleis“, – sakė R. Paksas.

Jis pripažino liūdintis, kad Vilniaus mero rinkimuose dalyvauti atsisakė R. Skaisgirys, bet vylėsi, kad jis dar spės su „tvarkiečiais“ sudalyvauti ne vienoje rinkimų kovoje.

P. Gražulis meta gėjų kortą

Pats P. Gražulis pripažino, kad jam žinia apie tai, jog partija pasirinko jį kandidatu į Vilniaus merus, buvo kaip perkūnas iš giedro dangaus. Komandiruotės į Kišiniovą dėl partijos tarybos posėdžio atsisakęs P. Gražulis sako, kad taip pat mestų ir Seimo nario mandatą, jei vilniečiai jį pasirinktų kovą vyksiančiuose tiesioginiuose merų rinkimuose.

„Jei būčiau išrinktas Vilniaus meru, atsisakyčiau Seimo nario mandato ir stengčiausi mieste padaryti tvarką, kurios, manau, šiuo metu nėra. Vilnius praskolintas, praktiškai ant bankroto ribos. Vilniaus lyderiai įsipainioję į įvairiausius interesus. Aš esu visiškai laisvas, nepriklausomas ir principingas. Jei mane išrinks, tai gėjų paradų nebus“, – teigė P. Gražulis.

„Tvarkietis“ pripažino iš pradžių bandęs atsisakyti būti keliamas kandidatu į Vilniaus meru, tačiau jį įkalbėjęs partijos pirmininkas R. Paksas.

„Jei Seimo narys būtų vienas, tai tada tikrai būtų svarbesnė Seimo nario vieta, bet dabar, kai Seimo narių 141, tai Vilniaus mero vieta yra svarbesnė“, – sakė jis.

P. Gražulis teigė, kad dauguma bijo būti kandidatais į Vilniaus metus, nes prieš juos neva iškart pradedami ikiteisminiai tyrimai. „Aš esu teistas, prie to pripratęs, drąsus ir nieko nebijau, net homoseksualų“, – rėžė jis.

Iš Seimo į merus taikys ne vienas

P. Gražulis bus ne vienintelis „tvarkietis“ Seimo narys, bandysiantis tapti meru. Į Šilalės merus keliamas Remigijus Žemaitaitis.

Neoficialiai kalbama, kad Kretingos mere gali bandyti tapti ir „tvarkietė“ Seimo narė Jolita Vaickienė. R. Paksas šeštadienį tvirtino, kad partija rekomenduoja vienmandatėse išrinktiems Seimo nariams R. Žemaitaičiui ir J. Vaickienei nesitaikyti į merus, tačiau kai kurie jų „yra labai užsispyrę ir labai nori kautis“. Tokia esą yra ir J. Vaickienė. Tiesa, kol kas jos kandidatūra nėra patvirtinta, sprendimas paliekamas kitiems partijos posėdžiams.