Lietuvoje

2014.11.28 12:02

Turizmo departamentas: sumažėjusį Rusijos turistų skaičių kompensuos kitų šalių svečiai

ELTA 2014.11.28 12:02

Dėl geopolitinės įtampos turistų srautas iš Rusijos per devynis šių metų mėnesius sumažėjo beveik 6 proc., tačiau bendras į Lietuvą pasisvečiuoti atvykstančių asmenų skaičius išaugo beveik dešimtadaliu.

Dėl geopolitinės įtampos turistų srautas iš Rusijos per devynis šių metų mėnesius sumažėjo beveik 6 proc., tačiau bendras į Lietuvą pasisvečiuoti atvykstančių asmenų skaičius išaugo beveik dešimtadaliu.

Anot Valstybinio turizmo departamento (VTD) direktoriaus vyriausiosios patarėjos Raimondos Balnienės, nepaisant sumažėjusio turistų iš Rusijos srauto, šios šalies svečiai vis dar sudaro didžiąją dalį (apie 17 proc.) į Lietuvą atvykstančių žmonių – nuo šių metų pradžios iki rugsėjo jų apsilankė per 179 tūkst. (2013 m. tuo pat metu per 180 tūkst.). Po rusų Lietuvą labiausiai mėgsta vokiečiai (14 proc. visų atvykusių turistų), baltarusiai (13 proc.) ir lenkai (9 proc.). Departamento prognozėmis, iki metų pabaigos iš Rusijos turėtų atvykti nuo 8 iki 10,5 proc. mažiau turistų.

VTD duomenimis, bendras į Lietuvą atvykstančių turistų skaičius per 9 šių metų mėnesius išaugo 9,5 proc., o sumažėjusį turistų srautą iš Rusijos turėtų kompensuoti beveik 11 proc. išaugęs atvykėlių iš Vokietijos skaičius ir 22 proc. padidėjęs svečių iš Baltarusijos skaičius.

„Šiemet taip pat pastebime 73 proc. išaugusį turistų skaičių iš Ukrainos ir 96,6 proc. išaugusį srautą iš Izraelio [...] Kainos ir kokybės santykiu esame geriausi ir konkurencingiausi savo regione“, – sakė R. Balnienė.

Anot jos, kiti metai šalies turizmo sektoriui turėtų būti itin palankūs – 2013 m. tiek vietinis, tiek atvykstamasis turizmas biudžetą papildė 5 mlrd. litų, tikimasi, kad 2015 šis skaičius išaugs iki beveik 6 mlrd.

VTD rinkodaros skyriaus vedėjo pavaduotojos Laurynos Tarvydienės teigimu, tik 10 proc. turistų į Lietuvą atvyksta pasinaudoję kelionių agentūrų paslaugomis – likę keliautojai mūsų šalį pasiekia savo jėgomis, informaciją apie Lietuvą susiradę internete ir kitose žiniasklaidos priemonėse. Anot L. Tarvydienės, prie šiemet išaugusio turistų skaičiaus nemaža dalimi prisidėjo aktyvus VTD darbas su užsienio žiniasklaida, vystomi informaciniai projektai. Kitąmet daug vilčių siejama su kelionių gido „Lonely Planet“ įvertinimu, kuris Lietuvai skyrė 3-iąją vietą 2015 metais rekomenduojamų aplankyti šalių sąraše. „Lonely Planet“ įvertinimo Lietuva sulaukė spalio pabaigoje, o šią savaitę VTD jau pasiekė ir apdovanojimo statulėlė.