Naujienų srautas

Lietuvoje2012.11.24 13:27

Socdemų prezidiumas paskelbė galutinį ministrų septintuką

Socialdemokratų prezidiumas nutarė, kuriuos politikus siūlys vadovauti septynioms ministerijoms Vyriausybėje. Šiai partijai priskirta Finansų ministerija, Ūkio, Sveikatos apsaugos, Teisingumo, Užsienio reikalų, Susisiekimo ir Krašto apsaugos.

Socialdemokratų prezidiumas nutarė, kuriuos politikus siūlys vadovauti septynioms ministerijoms Vyriausybėje. Šiai partijai priskirta Finansų ministerija, Ūkio, Sveikatos apsaugos, Teisingumo, Užsienio reikalų, Susisiekimo ir Krašto apsaugos.

Teisingumo ministerijai vadovauti siūlomas buvęs ambasadorius Estijoje Juozas Bernatonis ir parlamentaras Julius Sabatauskas, Ūkio ministerijai – ilgametė parlamentarė Birutė Vėsaitė, Sveikatos reikalų – Vytenis Andriukaitis.

„Į sveikatos apsaugos ministrus yra pasiūlyta V. Andriukaičio kandidatūra, o derinant su prezidente mes žiūrėsime gana lanksčiai. Kol kas dėl teisingumo ministro liko abidvi kandidatūros: J. Sabatausko ir J. Bernatonio. Manau, kad mes neturime iškart užsidaryti durų deryboms su Respublikos prezidente“, – per prezidiumo posėdžio pertrauką sakė A. Butkevičius.

Užsienio reikalų ministerijos bus teikiamas Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Linas Linkevičius, Susisiekimo reikalų – Rimantas Sinkevičius, Krašto apsaugos – Juozas Olekas, Finansų – buvęs šios ministerijos vadovas Rimantas Šadžius.

Pagal Konstituciją ministrus premjero teikimu skiria ir atleidžia prezidentas.

Socialdemokratų jaunimas taip pat pasiūlė užsienio reikalų ministro patarėju skirti Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos pirmininką Darių Skusevičių, į ūkio viceministru – Vilniaus miesto savivaldybės Verslo ir paslaugų skyriaus vedėją Marią Skarupską, aplinkos viceministru – Liną Jonauską.

Kaip žinoma, po rinkimų valdančią koaliciją ėmėsi formuoti socialdemokratai, Darbo partija, partija „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija. Šios partijos susitarė, kad premjero postas turi atitekti daugiausia vietų Seime iškovojusiai Lietuvos socialdemokratų partijai bei jos lyderiui Algirdui Butkevičiui.

Darbo partijai priklauso keturios ministerijos – Kultūros, Žemės ūkio, Socialinės apsaugos, taip pat Švietimo ir mokslo ministerija. Kol kas žinoma, kad socialinės apsaugos ir darbo ministre gali tapti Loreta Graužinienė, švietimo ir mokslo – Virginija Baltraitienė.

Partijai „Tvarka ir teisingumas“ pavesta dalyvauti Aplinkos ministerijai ir Vidaus reikalų ministerijai. Aplinkos ministru pretenduoja tapti Valentinas Mazuronis, vidaus reikalų – Remigijus Žemaitaitis.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijai teks Energetikos ministerija, kuriai gali vadovauti Jaroslavas Neverovičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi