Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Italijoje dingo sulaikytas Sausio 13-osios bylos įtariamasis

BNS, ELTA 2015.09.08 13:45

Italijoje sulaikytas Sausio 13-osios bylos įtariamasis Vasilijus Kotlerovas dingo po to, kai jam buvo skirta lengvesnė kardomoji priemonė – namų areštas. Apie jį žinių neturi net jo advokatas, pranešė LNK žinių laida „Labas vakaras, Lietuva“.

Italijoje sulaikytas Sausio 13-osios bylos įtariamasis Vasilijus Kotlerovas dingo po to, kai jam buvo skirta lengvesnė kardomoji priemonė – namų areštas. Apie jį žinių neturi net jo advokatas, pranešė LNK žinių laida „Labas vakaras, Lietuva“. 

„Taip, procesas baigtas, jis buvo išlaisvintas ir mes daugiau neturime jokių žinių apie jį. Paskutinė žinia, kurią turiu, yra liepos mėnesio, kai buvo teismo posėdis, dėl to aš susirūpinęs, nes nesulaukiu jokių žinių iš jo“, – LNK žinioms sakė V. Kotlerovo advokatas Renato Musella. 

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas konservatorius Audronius Ažubalis taip pat patvirtino turįs žinių, kad įtariamasis nepaisė jam skirtos kardomosios priemonės. 

„Jam buvo skirtas namų areštas, tai yra būti Italijoje, matyt, atitinkamoje gyvenamoje vietoje, ir neišvykti, tačiau, mano žiniomis, jis to nepaisė“, – sakė A. Ažubalis. 

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigė, kad informacija yra tikrinama. 

„Girdėjome tokių signalų, tikriname šitą informaciją“, – sakė L. Linkevičius. 

Tai jau ne pirmas kartas kai užsienyje sulaikyti Sausio 13-osios įtariamieji išeina į laisvę. Pastarąjį kartą taip atsitiko su Michailu Golovatovu. Jį sulaikė austrų pareigūnai, tačiau užuot perdavę Lietuvai, paleido.

„Manau, bet kokiu atveju yra ir politiniai skaičiavimai. Nėra ką slėpti – tiek Austrija, tiek Italija turi ypatingą arba savą požiūrį į Rusiją“, – teigė A. Ažubalis. 

Teismas verdiktą dėl V. Kotlerovo perdavimo turėtų paskelbti iki metų galo.

Lietuvos URM tikrina pranešimus

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija tikrina pranešimus, kad Italijoje sulaikytas Sausio 13-osios bylos įtariamasis galėjo pasprukti, tačiau kol kas jokios oficialios informacijos neturi.

„Jokios oficialios informacijos neturime. Lietuvos ambasadorė Italijoje išsiuntė oficialų paklausimą Milano teismui“, – BNS ketvirtadienį sakė užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Buvęs sovietų karininkas iš Sankt Peterburgo V. Kotlerovas Milano Malpensos oro uoste buvo sulaikytas gegužės 13 dieną. Jis vyko į Italiją švęsti 50 metų jubiliejaus.

Anot Lietuvos prokurorų, buvęs 76-osios Pskovo oro divizijos desantininkas įtariamas penkiomis nusikalstamomis veikomis, jo vaidmuo susijęs su veiksmais prie Spaudos rūmų ir Televizijos bokšto Vilniuje.

Lietuvoje šiuo metu teismo laukia dar vienas sulaikytasis šios bylos įtariamasis, Rusijos pilietis Jurijus Melis. Jis buvo sulaikytas kovo 12 dieną. Teismas J. Melio suėmimą yra pratęsęs iki rugsėjo 12 dienos.

2011 metų liepą pagal Lietuvos išduotą Europos arešto orderį Austrijos sostinės Vienos oro uoste buvo sulaikytas ir dar vienas įtariamasis – KGB karininkas Michailas Golovatovas, bet nepraėjus nė parai jis buvo paleistas. Lietuvos ir Europos Komisijos pareigūnai tuomet griežtai kritikavo Austriją, kuri tikino, kad jai trūko duomenų.

1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių, šimtai buvo sužeisti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Pamoka
LRT ieško sprendimų 10