Lietuvoje

2019.03.11 19:10

Vytautas Landsbergis: mums dar reikia bręsti ir tobulėti

„Žmonės nėra tobuli ir tautos nėra labai tobulos. Mums dar reikia bręsti ir tobulėti“, – sakė Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.

Kovo 11-osios iškilmingame Seimo posėdyje buvo rodomi archyviniai kadrai, kuriuose 1990 m., paskelbus Nepriklausomybės aktą, visa Aukščiausioji Taryba atsistoja ir skanduoja „Lietuva“. Profesorius V. Landsbergis sakė, kad tą jausmą Kovo 11-osios signatarai jau anksčiau buvo patyrę didžiuosiuose Sąjūdžio mitinguose.

„Šiandien yra džiaugsmas, kad tas darbas padarytas ir dar labai daug darbo laukia. Nes turi būti daug kas padaryta geriau, negu iki šiol. Turim teisę patys daryti – tai yra svarbiausias dalykas, ką išsikovojome tada“, – kalbėjo V. Landsbergis.

Pasak Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininko, dažnai sutinkama pagunda, kad tie, kurie pajunta, kad jų rankose yra valdžia, nesijaučia įpareigoti ja naudotis visų žmonių labui.

„Iš to pasidaro toks politinis gyvenimas su įvairiomis kritikomis įrodinėjimais. Kai kurie mano, kad, jeigu jie turi balsų persvarą, tai jiems nieko klausyti nereikia. Bet tai yra laikinas ir primityvus požiūris. Žmonės susmulkėjo, prarado pagrindinių dalykų supratimą, kad jie yra svarbiausi“, – sakė V. Landsbergis.

Profesoriaus teigimu, taip antraeiliai dalykai pasidarė svarbesni už svarbiausius.

„Svarbiausi tai jau savaime išspręsta, o dabar dalinamės pyragėlį. Bet taip nėra – visas mūsų laisvės, nepriklausomybės ir demokratijos reikalas dar toli gražu negarantuotas“, – kalbėjo Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkas.

Pasak V. Landsbergio, nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo mūsų lūkesčiai buvo šiek tiek iliuziniai, kad išsikovoję laisvę iškart gyvensime kaip visas laisvasis pasaulis – tvarkingai, bus materialinė ir socialinė gerovė, garantuotos žmogaus teisės, bet taip nėra.

„Tu gali turėti iškovotas teises, bet nemokėti jomis naudotis arba jas paleisti dėl to, kad yra savitarpio peštynės, vieni nori būti geresni už kitus, užlipti kaimynui ant galvos. Žmonės nėra tobuli ir tautos nėra labai tobulos. Mums dar reikia bręsti ir tobulėti gerokai“, – sakė V. Landsbergis.

Visą interviu su Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininku V. Landsbergiu žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ vaizdo įraše.

Laba diena, Lietuva