Naujienų srautas

Lietuvoje2014.11.26 14:39

Valstybės tarnybos konkursuose S. Skvernelis pasigedo nepriklausomų ekspertų dalyvavimo

ELTA 2014.11.26 14:39

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, trečiadienį apsilankęs Valstybės tarnybos departamente (VTD), pabrėžė nuolatinio nepriklausomų ekspertų dalyvavimo konkursuose reikiamybę.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, trečiadienį apsilankęs Valstybės tarnybos departamente (VTD), pabrėžė nuolatinio nepriklausomų ekspertų dalyvavimo konkursuose reikiamybę.

Pasak ministro, būtinos didesnės pastangos siekiant konkursų į valstybės tarnybą skaidrumo ir objektyvumo. 

„Dabar baigiamajame etape yra daromas garso įrašas, tačiau tikrai vertėtų apsvarstyti galimybę daryti ir vaizdo įrašą, su galimybe realiu laiku stebėti procesą elektroninėje erdvėje“, – tvirtino S. Skvernelis.

Jo teigimu, reikia užtikrinti ir nuolatinį nepriklausomų ekspertų dalyvavimą konkursuose. Šiuo metu galiojantys teisės aktai juose leidžia stebėtojo teisėmis dalyvauti visuomenės, žiniasklaidos, asociacijų atstovams ir pan., tačiau tokia galimybe retai naudojamasi. 

„Tuomet turime garsiau ir dažniau apie tai kalbėti, raginti. Be to, reikia apsvarstyti galimybę įtraukti visuomenės atstovus į pačias komisijas. Sistema turi veikti taip, kad nebūtų netgi teorinės galimybės mėginti veikti procesą“, – sakė ministras.

Vidaus reikalų ministerijos vadovo siūlymu bus išanalizuota ir galimybė pripažinti konkursą neįvykusiu, jei jame dalyvauja tik vienintelis kandidatas. Pasak S. Skvernelio, tai leistų apsisaugoti nuo ketinimų tokiu būdu valstybės tarnyboje įdarbinti ne kompetentingus, o „savus“ ar „reikalingus“ asmenis, kas yra netoleruotina.

S. Skvernelis taip pat pabrėžė, jog valstybės tarnybos sektorius jokiu būdu nebegali plėstis. „Aparatas ir taip yra per didelis, privalome jį optimizuoti. Geriau jau mažiau, tačiau efektyviau bei produktyviau dirbančių valstybės tarnautojų. Tokiu atveju būtų galima išspręsti ir atlyginimų klausimą“, – teigė ministras.

S. Skvernelio pavedimu bus grįžta prie naujos Valstybės tarnybos įstatymo redakcijos. Pasak ministro, jame numatyta daug progresyvių dalykų, tačiau yra ir taisytinų ar tobulintinų aspektų. 

„Būtina sudėlioti visus įmanomus saugiklius, numatyti grėsmes ir užkirsti joms kelią. Bendras siekis yra aiškus: kad tiek atranka, tiek darbas valstybės tarnyboje būtų skaidrūs, kad valstybės tarnautojai teiktų žmonėms kokybiškas paslaugas, kad jos būtų teikiamos per patį trumpiausią laiką. Tada ir pasitikėjimas valstybės tarnyba, visuomenės nuomonė apie ją būtų tokie, kokių mes siekiame“ – akcentavo S. Skvernelis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi