Naujienų srautas

Lietuvoje2012.11.23 11:34

Seimo viešbutyje norės gyventi apie 30 naujų Seimo narių

Seimo viešbutyje Gedimino prospekte gali gyventi apie 30 naujai išrinktų Seimo narių, teigia Seimo kancleris Jonas Milerius. Viešbutyje toliau gyvens dar 38 perrinkti parlamentarai.

Seimo viešbutyje Gedimino prospekte gali gyventi apie 30 naujai išrinktų Seimo narių, teigia Seimo kancleris Jonas Milerius. Viešbutyje toliau gyvens dar 38 perrinkti parlamentarai, kurių 3-ims pagal Seimo Statutą nepriklauso nemokamas aprūpinimas gyvenamosiomis patalpomis, tad jie pagal patvirtintus tarifus moka už vandenį, elektrą, dujas, šilumą ir kitas komunalines paslaugas.

Seimo kanceliarijos Bendrųjų reikalų departamento direktorius Antanas Dimaitis DELFI teigė, kad šiuo metu nėra visiškai tikslios informacijos, kiek naujų Seimo narių norės gyventi Seimo viešbutyje, tačiau pagal esamus duomenis manoma, jog tokių parlamentarų bus apie 30.

„Mes informaciją rinkome pagal Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenis, kai mandatų dar nebuvo atsisakę kai kurie išrinkti Seimo nariai. Manau, kad reikės apie 30 vietų“, – sakė A. Dimaitis.

Panašią informaciją pateikė ir Seimo kancleris J. Milerius.

A. Dimaitis tai pat teigė, kad Seimo viešbutyje gyvens ir 38 perrinkti Seimo nariai, kurie dirbo ir praėjusioje parlamento kadencijoje. Iš jų 35 parlamentarai neturi nuosavos gyvenamosios vietos arčiau nei 25 kilometrai nuo Vilniaus, tad jų išlaidas už komunalines paslaugas apmokės Seimo kanceliarija.

Likę 3 politikai pasiprašė gyventi Seimo viešbutyje, nors neatitinka Statuto nustatytų sąlygų, todėl mokės už visus komunalinius patarnavimus.

Pasak Seimo kanclerio J. Mileriaus, šalčiausią mėnesį už patarnavimus mokantys Seimo nariai atseikėja iki 800 litų. Bendrųjų reikalų departamento direktoriaus teigimu, sąskaitos kartais šokteli ir iki 1000 litų už visus patarnavimus.

Pagal Seimo Statutą, išrinktam Seimo nariui kadencijos laikotarpiu gali būti suteikiama gyvenamoji patalpa Seimo viešbutyje. Ten jis gali gyventi su šeima. Pirmiausia gyvenamuoju būstu aprūpinami tie parlamentarai, kurie per pastaruosius penkerius metus neturėjo būsto Vilniuje ar 25 kilometrų spinduliu nuo Vilniaus.

Aprūpinus gyvenamuoju plotu šiuos parlamentarus, suteikiama galimybė viešbutyje gyventi ir tiems Seimo nariams, kurie sostinėje ar šalia jos turi savo būstą. Tačiau jie turi mokėti už vandenį, šilumą, elektrą, dujas ir kitas komunalines paslaugas pagal Vyriausybės nutarimu patvirtintus tarifus.

www.DELFI.lt  
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi