Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Vilnius skelbia šventinį Kalėdų laikotarpį ir numato 20 renginių

BNS2015.09.08 13:45

Vilniuje kalėdiniu laikotarpiu vyks per 20 įvairių renginių, savivaldybė kalėdiniams papuošimams ir šventiniams renginiams išleis 690 tūkst. litų.

Vilniuje kalėdiniu laikotarpiu vyks per 20 įvairių renginių, savivaldybė kalėdiniams papuošimams ir šventiniams renginiams išleis 690 tūkst. litų.

Du trečdalius šių išlaidų žada padengti rėmėjai, žurnalistams trečiadienį sakė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.

Pasak jo, pagrindinė miesto šventinė eglė Katedros aikštėje bus įžiebta šį šeštadienį.

„Dažnai mes girdime, kodėl ne anksčiau mes Kalėdų eglę įžiebėm, tačiau tai yra mūsų sąmoningas sprendimas tam, kad Kalėdos nebūtų komercinė šventė, bet išliktų labai graži šventė, (...) kad visos Kalėdų nuotaikos, Kalėdų pradžia Vilniuje yra paskutinis savaitgalis prieš gruodžio pirmą dieną. Tos tradicijos laikomės ir planuojame laikytis ateityje“, – sakė A. Zuokas.

Pasak jo, nuo kito savaitgalio kai kuriose miesto kavinėse startuos akcija, per kurią senjorai bus vaišinami nemokama kava.

Mero teigimu, prie Vilniaus miesto įvažiavimų šventiniu laikotarpiu bus statomi angelai.

„Šie angeliukai nutūps ant Vilniaus miesto ženklo prie Vilniaus miesto įvažiavimų. Bus papildomas užrašas parašytas, kad Vilnius yra ne tik angelų miestas, bet Vilniuje angelai skraido žemai. Tuo norime pasakyti, kad Vilniuje gyvena geri žmonės“, – sakė A. Zuokas.

Pasak miesto kalėdinių projektų vadovo Tado Rimdžiaus, šiemet šventiniu laikotarpiu mieste vyks apie 20 renginių.

Katedros aikštėje esančios eglės įžiebimo ceremonijos metu vyks koncertas ir akrobatikos bei šviesų šou keturių metų laikų tema. T. Rimdžiaus teigimu, pagrindinę miesto eglę juos 4,5 kilometrų ilgio girlianda, kuri bus sudaryta iš maždaug 4400 lempučių.

Anot jo, kalėdinė eglė Rotušės aikštėje yra papuošta natomis, nes taip savivaldybė pamini 140-ąsias menininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo metines. Ši eglė, kaip ir eglė Katedros aikštėje, bus įžiebta šeštadienį.

T. Rimdžius teigė, kad nuo Rotušės aikštės, per Bernardinų sodą, Gedimino prospektą į Lukiškių aikštę nuo gruodžio 5 iki sausio 11 dienos kursuos kalėdinis traukinukas, kurį savivaldybė lapkričio viduryje išsinuomojo už 166 tūkst. litų. Nuo gruodžio 6 iki vasario 6 dienos Lukiškių aikštėje taip pat bus įrengta profesionaliai išlieta 300 kvadratinių metrų ledo čiuožykla.

Jo teigimu, jau penktus metus Rotušės ir Katedros aikštėse vyks šventinė mugė, Bernardinų sode bus apšviestas fontanas, gyventojai galės pamatyti šviesos instaliacijas. Nuo Kalėdų iki gruodžio 31 dienos Bernardinų sode bus nemokama karuselė vaikams.

Taip pat nuo Kalėdų iki gruodžio 31 dienos Katedros aikštėje tris kartus per dieną bus rodoma 3D pasaka „Elnio devyniaragio kelionė į Vilnių“, o ant vieno banko pastato Didžiojoje gatvėje bus rodoma istoriniais įvykiais paremta 3D istorija apie lietuviško pinigo istoriją.

Šį šeštadienį taip pat pagrindinę miesto eglę įžiebs Kauno miesto savivaldybė. Šiaulių ir Panevėžio miestuose šventinės eglės bus įžiebtos gruodžio 5 dieną. Klaipėdos miesto savivaldybė apie eglės įžiebimo datą kol kas neinformavo.

Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių išlaidos žiemos šventėms kartu sudėjus sieks per 700 tūkst. litų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi

Saulius Skvernelis

Lietuvoje

2020.07.08 14:28

Premjeras paaiškino, kodėl prakalbo apie kaukių grąžinimą: matome, kitur antros bangos kilimas yra žaibiškas Skvernelis: atvežtiniai atvejai kelia didžiausią riziką; atnaujinta 14.48

5
Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.07.08 17:21

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija: tarp valstybių – ir lietuvių mėgstama Bulgarija „Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją; atnaujinta 19.25

Diskusija „Žaidimai smėlio dėžėje – kokioje aplinkoje norime gyventi?“

Lietuvoje

2020.07.08 20:06

Partizano Jakavonio-Tigro dukra: linksmintis Lukiškių aikštėje galima, bet yra ribos, kurių peržengti nevalia Šimašius: kodėl turime nesidžiaugti laisvės kovotojų pergale?

32