Naujienų srautas

Lietuvoje2014.11.25 17:13

D. Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė lygių galimybių kontroliere netaps

ELTA 2014.11.25 17:13

Seimas nepritarė advokatės Dianos Gumbrevičiūtės-Kuzminskienės paskyrimui lygių galimybių kontroliere.

Seimas nepritarė advokatės Dianos Gumbrevičiūtės-Kuzminskienės paskyrimui lygių galimybių kontroliere.

Antradienį per slaptą balsavimą šią Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės pateiktą kandidatūrą palaikė 48 Seimo nariai, 42 buvo prieš, 18 parlamentarų susilaikė.

Pasipiktinusi tokiu balsavimo rezultatu liberalė Dalia Kuodytė klausė: „Ar mes Lietuvoje turime tiek daug profesionalų, kad galime jais šitaip drabstytis?“

Pasak jos, jau dvejus metus įstaiga dirba be vadovo dėl kažkokių fobijų, dėl kažkokių savo išsigalvotų dalykų. „Kolegos, jeigu kas nors pasakys, kad šis Seimas yra homofobiškas, aš paplosiu“, – sakė D. Kuodytė.

Tuo metu „tvarkietis“ Petras Gražulis tvirtino, kad buvo slaptas balsavimas ir „tikrai nereikia čia moralizuoti“. Politiko nuomone, kai kurių tarnybų yra per daug ir todėl jas būtų galima sujungti.

„Aš turiu naują pasiūlymą, man atrodo, kad tarnybų yra per daug. Dabar Vyriausybė nori kai kurias sujungti – vaiko teisių ir lygių galimybių kontrolierius galima sujungti į vieną instituciją“, – patarė P. Gražulis, paraginęs kolegas teikti tokias įstatymo pataisas ir sutaupyti biudžeto lėšų.

Svarstant D. Gumbrevičiūtės-Kuzminskienės kandidatūrą jai kritikos pažėrė ir Seimo Darbo partijos frakcijos narys Gediminas Jakavonis. Jo teigimu, pretendentė nutylėjo apie savo nuolatinį dalyvavimą Lietuvos gėjų ir lesbiečių seminaruose. Politikas akcentavo jos angažuotumą šios organizacijos atžvilgiu ir galimą interesų konfliktą. Be to, G. Jakavonis priminė, kad D. Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė buvo advokatė dienraščio „Respublika“ žurnalisto Vito Lingio žudiko Igorio Achremovo byloje.

Šiuo metu lygių galimybių kontrolierės pareigas eina vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė.

Beje, tai jau antras kartas, kai Seimas nepaskyrė lygių galimybių kontrolierės.

Pernai gruodžio 19 d. Seimas nepaskyrė į šias pareigas Seimo Pirmininkės L. Graužinienės pasiūlytos profesorės, nepriklausomos teisės ekspertės Lyros Jakulevičienės.

Dėl jos kandidatūros vyko netgi du slapti balsavimai, tačiau jie L. Jakulevičienei buvo nepalankūs. Jos kandidatūrą parėmė 47 Seimo nariai, 42 buvo prieš, 15 parlamentarų susilaikė.

Lygių galimybių kontrolierės postas atsilaisvino mirus lygių galimybių kontrolierei Aušrinei Burneikienei.

Kontrolieriumi gali būti skiriamas nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos pilietis, turintis aukštąjį teisinį išsilavinimą ir ne mažesnį kaip penkerių metų teisinio darbo arba darbo valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose stažą.

Lygių galimybių kontrolierių Seimo Pirmininko teikimu 5 metams skiria ir atleidžia Seimas.

Kaip numato Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymas, lygių galimybių kontrolierius tiria skundus dėl tiesioginės ar netiesioginės diskriminacijos, priekabiavimo ir seksualinio priekabiavimo bei teikia su tuo susijusias objektyvias ir nešališkas konsultacijas.

Lygių galimybių kontrolierius taip pat atlieka nepriklausomus tyrimus, susijusius su diskriminacijos atvejais, ir nepriklausomas diskriminacijos padėties apžvalgas, skelbia nepriklausomas ataskaitas, teikia išvadas ir rekomendacijas bet kokiais su diskriminacija susijusiais klausimais dėl šio įstatymo įgyvendinimo, taip pat pasiūlymus valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms dėl teisės aktų tobulinimo ir lygių teisių įgyvendinimo politikos prioritetų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi