Lietuvoje

2012.11.22 22:47

11 Seimo komitetų jau turi savo pirmininkus

ELTA2012.11.22 22:47

Seimas patvirtino vienuolikos komitetų pirmininkus bei devynis komitetų pirmininkų pavaduotojus.  

Seimas patvirtino vienuolikos komitetų pirmininkus bei devynis komitetų pirmininkų pavaduotojus.

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininku patvirtintas Algimantas Salamakinas, Audito komiteto pirmininke – Jolita Vaickienė, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku – Bronius Bradauskas, Europos reikalų komiteto – Gediminas Kirkilas, Informacinės visuomenės plėtros komiteto – Mindaugas Bastys, Kaimo reikalų komiteto – Saulius Bucevičius, Socialinių reikalų ir darbo komiteto – Kristina Miškinienė, Sveikatos reikalų komiteto – Dangutė Mikutienė, Švietimo, mokslo ir kultūros – Audronė Pitrėnienė, Užsienio reikalų komiteto – Benediktas Juodka, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto – Valentinas Bukauskas.

Audito komiteto pirmininko pavaduotoju tapo Donatas Jankauskas, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojais – Kęstutis Glaveckas ir Petras Narkevičius, Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotoju – Bronius Pauža, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotoju – Rimantas Dagys, Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoju – Antanas Matulas, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininko pavaduotoju – Edvardas Žakaris, Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotoju – Audronius Ažubalis, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko pavaduotoja – Milda Petrauskienė.

Ketvirtadienį už tokį nutarimą balsavo 68 parlamentarai, 27 – prieš ir 5 susilaikė.

Nepritardamas valdančiosios daugumos kvotų paskirstymui į Seimo dalykinių komitetų pirmininkų ir pavaduotojų pozicijas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma sakė, kad valdantieji neišlaikė parlamentarizmo tradicijos egzamino.

„Nieko nuostabaus, kad komitetų vadovybės klausimus sprendžia tie, kurie formuoja koaliciją. Taip yra ir šį kartą, todėl mes didelių pretenzijų nereiškiame. Tačiau visada smagu, kai bandoma pasitarti, nes visos frakcijos turi kompetentingų asmenų, galinčių eiti komitetų vadovų ar pavaduotojų pareigas. Deja, bet to šįkart nebuvo“, – apgailestavo J. Razma.

Pasak J. Razmos, būtų demokratiška, jei tokiuose jautriuose komitetuose, kaip Nacionalinio saugumo ir gynybos ar Kaimo reikalų būtų palikta didesnė saviraiškos erdvė, būtent – pavaduotojo pareigos, opozicinėms frakcijoms. „Deja, tokios galimybės neliko“, – sakė J. Razma.

Jautriausias klausimas, jo nuomone, dėl Audito komiteto pirmininko. „Turėjome vilčių, kad bus išlaikytas jau dviejų kadencijų parlamentinės demokratijos pasiekimas, kai šio komiteto vadovo pareigos buvo patikėtos Seimo mažumos frakcijai. TS-LKD frakcija galėjo pasiūlyti daug kompetentingų asmenų, kurie būtų galėję darbuotis ne mažiau efektyviai nei buvusi komiteto pirmininkė Loreta Graužinienė“, – sakė J. Razma.

Parlamentaras atmetė argumentus, kad bent pirmaisiais metais šiai Seimo valdančiajai daugumai reikia audituoti benueinančios Vyriausybės veiklą.

„Pabrėžčiau, kad L. Graužinienė labai energingai atliko tą kontrolę. Po tokio sprendimo susidaro įspūdis, kad paskiriant į šias pareigas pirmą kartą parlamentare tapusią kolegę valdantieji siekia, jog realios finansų kontroles šiame Parlamente nebūtų“, – sakė TS-LKD frakcijos seniūnas J. Razma.          

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5