captcha

Jūsų klausimas priimtas

S. Paltanavičius. Žiema rudens keisti neskubės

„Visai nedaug laiko liko kalendoriniam rudeniui – savaitė su trupučiu. Dažnai tokiu laiku jau pasibeldžia žiema, regime pirmąsias jos apraiškas. Šiemet to nėra. Orai gana švelnūs, beveik be šalnų ir gruodelio. Taigi taip išeina ruduo. Neskubėkime jo išlydėti, nes rudeniški orai ir tokia kaip šiandien gamta turėtų užsibūti. Kiek – dar sunku pasakyti, tačiau vargu ar pirmoji gruodžio dekada taps žiemos pradžia“, – teigia gamtininkas Selemonas Paltanavičius. 
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

 

„Visai nedaug laiko liko kalendoriniam rudeniui – savaitė su trupučiu. Dažnai tokiu laiku jau pasibeldžia žiema, regime pirmąsias jos apraiškas. Šiemet to nėra. Orai gana švelnūs, beveik be šalnų ir gruodelio.

Taigi taip išeina ruduo. Neskubėkime jo išlydėti, nes rudeniški orai ir tokia kaip šiandien gamta turėtų užsibūti. Kiek – dar sunku pasakyti, tačiau vargu ar pirmoji gruodžio dekada taps žiemos pradžia.

Tiesa, mes papratai laukiame tikslesnių prognozių. Mielai sutiktume, kad jau dabar kas nors pasakytų, kokios bus šių metų Kalėdos, Naujieji Metai. Deja, taip toli neįžvelgia jokie prietaisai, neregi paukščiai ir žvėrys.

Jiems, beje, to ir nereikia žinoti, nes žiemai visi ruošiasi pakankamai atsakingai, nesiekdami ką nors sutaupyti“, – teigia gamtinininkas Selemonas Paltanavičius.  

 Kviečiame pasiklausyti jo pastebėjimų apie lapkritį gamtoje.    

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...