Naujienų srautas

Lietuvoje2012.11.22 18:36

Užsienio lietuviai: valstybės įvaizdis blogas

Užsienyje gyvenantys mūsų tautiečiai teigia, kad Lietuvos įvaizdis labai prastas, nors tikina nemažai prisidedantys prie jo gerinimo – tai parodė atlikta nuomonių tyrimo agentūros RAIT apklausa.

Užsienyje gyvenantys mūsų tautiečiai teigia, kad Lietuvos įvaizdis labai prastas, nors tikina nemažai prisidedantys prie jo gerinimo – tai parodė atlikta nuomonių tyrimo agentūros RAIT apklausa.

Dauguma emigravusių lietuvių nurodė, kad Lietuvos įvaizdis užsienyje blogas arba tik patenkinamas. Beveik pusė apklaustųjų sakė, kad jie prisidėjo prie teigiamų pokyčių Lietuvoje, garsindami savo Tėvynę valstybėje, kurioje šiuo metu gyvena, beveik trečdalis – remdami giminaičius Lietuvoje.

Kiek daugiau nei trečdalis – dar niekuo neprisidėjo prie teigiamų pokyčių šalyje, tačiau maždaug tiek pat užsienio lietuvių mano, kad per pastaruosius dvejus metus Lietuvos įvaizdis pagerėjo. Politologas vadina paradoksu mintis, esą apklaustieji gerina Lietuvos įvaizdį, bet vis tiek tvirtina, kad jis blogas.

„Tai jau tam tikras paradoksas: prisidedu prie gerų pokyčių, o šalies žinomumas, patrauklumas yra na toks labiau prastas, nekoks. Tai yra įdomu, galima įvairiai interpretuot šitą dalyką, labai tikėtina, kad sakydami koks, jų nuomone, yra šalies įvaizdis, tai greičiau yra jų nuomonė, ką jie galvoja“, – teigia VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas dr. Egidijus Barcevičius.

„Tai pirmiausia atspindi galvojimą apie Lietuvą, nes tai sako užsienyje gyvenantys lietuviai, susiję labai asmeniniais ryšiais. Jie galbūt ir išvyko, kad jiems čia kažko trūko, kažkas nepatiko ir jie tą savo emociją taip išreiškia“, – sako užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius.

Mokslininkas sako, kad būtų įdomu užsienio lietuvių paklausti, ką jie mano apie šalį, kurioje gyvena. Pasak mokslininko, vargu ar gerinant Lietuvos įvaizdį prisideda ir svetur su Temide reikalų turintys tautiečiai.

„Dalis užsienyje gyvenančių lietuvių naudojasi teismu policijos paslaugomis, ar jie gerina Lietuvos vaizdą papuldami į kalėjimus?“, – klausia VDU Socialinės antropologijos centro vadovas dr. Vytis Čiubrinskas.

Užsienio reikalų viceministras sako, kad Lietuvos valdžios kūrė įvairias šalies įvaizdžio programas, kurios nedavė lauktų rezultatų. Lietuva turi galimybių pagerinti savo įvaizdį – netrukus mūsų laukia pirmininkavimas Europos Sąjungai, atsiranda labai gera proga pasireikšti ir užsienio lietuvių bendruomenei. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi