Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Orai: kritulių mažės, bet šals

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.09.08 13:45

Antradienio orai didelių permainų nežada, tačiau antroje savaitės pusėje kritulių nebesulauksime, o orai atvės, LRT radijui sakė sinoptikas Vytautas Sakalauskas.   

Antradienio orai didelių permainų nežada, tačiau antroje savaitės pusėje kritulių nebesulauksime, o orai atvės, LRT radijui sakė sinoptikas Vytautas Sakalauskas. 

Į Lietuvą atkeliavusį atmosferos frontą sustabdė rytuose esantis anticiklonas, tad atmosferos frontas iš Lietuvos niekur ir nesitrauks, o didesnė jo įtaka bus jaučiama vakariniuose respublikos rajonuose. 

Antradienį Vakarų Lietuvoje ir toliau kris nedideli mišrūs krituliai, daugiausia šlapdriba. Iki vidurdienio vietomis galima ir lijundra bei plikledis. Pūs vidutinio stiprumo pietų vėjas. Įdienojus temperatūra daug kur bus teigiama – 0–2. Pajūryje numatomi 3–4 laipsniai šilumos. „Ir tik Utenos, Vilniaus apskrityse kai kur išliks 1 laipsnio šaltukas“, – mano sinoptikas. Jis įspėja, kad sudėtingiausi keliai bus Vakarų Lietuvoje. 

Trečiadienį vėjas aprims, naktį temperatūra pažemės iki 0–5 laipsnių šalčio. Dieną temperatūra bus panaši į antradienio – nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos. Kritulių sinoptikas žada visai nedaug. „Nedideli krituliai pasirodys tik kai kuriuose regionuose“, – tikina V. Sakalauskas. 

Sinoptiko žodžiais, panašu, kad kita savaitės pusė bus šaltesnė. Nuo ketvirtadienio iki pat savaitgalio įtaką Lietuvos orams jau turės anticiklonas, tad žymesnių kritulių nesulauksime, bet bus šaltesni orai. „Naktimis temperatūra daug kur nukris žemiau 5 laipsnių šalčio, o vietomis priartės ir prie 10 laipsnių šalčio, dienomis taip pat beveik visur išliks keli laipsniai šalčio“, – prognozuoja sinoptikas. 

 
Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23