Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Du policininkai pripažinti neatlikę pareigų

Du Klaipėdos rajono policijos pareigūnai, dirbę tą vakarą, kai Dituvos sodų bendrijoje buvo nužudyta keturių vaikų mama, pripažinti neatlikę tarnybos pareigų. Jiems skirtos piniginės baudos.

Du Klaipėdos rajono policijos pareigūnai, dirbę tą vakarą, kai Dituvos sodų bendrijoje buvo nužudyta keturių vaikų mama, pripažinti neatlikę tarnybos pareigų. Jiems skirtos piniginės baudos.

Klaipėdos rajono Viešosios policijos skyriaus Operatyvaus valdymo grupės darbuotojus Vygandą Vitkauską ir Robertą Ražauską rajono apylinkės teismas pripažino kaltais dėl tarnybos pareigų neatlikimo. Iki šiol teistumo ir nusižengimų neturėjusiems pareigūnams skirta švelniausia bausmė – piniginės baudos po 3,9 tūkst. litų.

Ikiteisminis tyrimas pareigūnams pradėtas po to, kai 2013-ųjų vasarį Dituvos sodų bendrijoje esančiame Lūžgalių kaime buvo nužudyta 33 metų Laura Valeikienė. Keturių vaikų motiną mirtinai sumušė jos sutuoktinis Povilas Valeika. Teismo sprendimu P. Valeikai buvo uždrausta artintis prie žmonos namų, tad jam pasirodžius, moteris pagalbos kreipėsi bendruoju pagalbos telefonu. Iš ten skambutis buvo peradresuotas Klaipėdos rajono pareigūnams, tačiau jų L. Valeikienė taip ir nesulaukė.

Nagrinėjant bylą, pareigūnai aiškino, kad nežinojo L. Valeikienės adreso, be to, neįžvelgė grėsmės nukentėjusiajai ar vaikams ir nusprendė informaciją patikrinti vėliau. Tačiau teismas nusprendė, kad tą vakarą budėję L. Vitkauskas ir R. Ražauskas į pranešimą apie moteriai gresiantį pavojų sureagavo netinkamai.

Nuosprendį pareigūnai gali apskųsti per 20 dienų.

Už sutuoktinės nužudymą P. Valeika nuteistas kalėti 15 metų. Velionės brolis už pareigūnų netinkamai atliktas pareigas siekia iš valstybės prisiteisti 4 mln. litų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi