Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Kauno hidroelektrinei oficialiai suteiktas A. M. Brazausko vardas

BNS 2015.09.08 13:45

Kauno hidroelektrinei pirmadienį oficialiai suteiktas velionio prezidento Algirdo Mykolo Brazausko vardas, taip įamžinant jo dalyvavimą elektrinės statyboje 1958-1962 metais.  

Kauno hidroelektrinei pirmadienį oficialiai suteiktas velionio prezidento Algirdo Mykolo Brazausko vardas, taip įamžinant jo dalyvavimą elektrinės statyboje 1958-1962 metais.

Oficialioje atminimo lentelės atidengimo ceremonijoje dalyvavęs socialdemokratų vadovas premjeras Algirdas Butkevičius teigė, kad A. M. Brazauskas statybose pagarsėjo savo principingumu.

„Jo principingumas, griežtumas, reiklumas ir kitos jo asmeninės vertybės tikrai jam neleido čia ilgai sustoti ir čia būti (...). Drąsiai reikia pasakyti, kad jis vienas didžiausių kūrėjų Lietuvos istorijoje“, – sakė premjeras.

Kauno meras konservatorius Andrius Kupčinskas BNS pirmadienį sakė, kad Vyriausybė nederino vardo suteikimo su Kauno miesto savivaldybe.

„Į savivaldybę nebuvo kreiptasi, tai yra vyriausybinis sprendimas. Aišku, pats objektas nepavaldus ir nepriklauso Kauno miesto savivaldybei, tai formaliai žiūrint, to suderinimo nereikėjo. Bet kai buvo svarstoma dėl inžinieriaus Miškinio vardo suteikimo Kleboniškio tiltui, tai Susisiekimo ministerija atsiklausė. Aišku, nesuorganizuosi referendumo kokio ar gyventojų apklausos, bet bent jau formaliąja prasme su savivaldybe būtų buvę neprošal derinti tą klausimą. Įvykę kaip įvykę, mes nekvestionuojame tokio dalyko“, – kalbėjo meras.

Prezidentas A. M. Brazauskas mirė 2010 metų birželio 26 dieną. Lietuvos prezidento pareigas jis ėjo 1993-1998 metais, o 2001-2006 metais buvo Vyriausybės vadovu.

Nepriklausomybės judėjimo laikotarpiu, 1988-1990 metais A. M. Brazauskas vadovavo Lietuvos komunistų partijai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi