Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.11 14:10

Šventinėje Kovo 11-osios eisenoje – ir Lenkijos bei Ukrainos vėliavos

Domantė Platūkytė 2019.03.11 14:10

Nesvarbu, kokios mes tautybės, – Lietuva yra mūsų tėvynė, todėl kartu su visais švenčiame jos šventę, LRT.lt sako lenkų kilmės vilnietė Alina Obolevič, Kovo 11-ąją dalyvaujanti šventinėje eisenoje Gedimino prospekte.

Minėdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną vilniečiai bei miesto svečiai kartu su Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir Lietuvos kariuomenės orkestru nešė 400 metrų ilgio trispalvę vėliavą.

Į Kovo 11-osios renginius iš Palangos atvykusi Jūratė sako, kad į Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimą Vilniuje norėjo atvykti jau seniai, ji pripažįsta, kad ceremonija buvo labai jautri.

„Pagaliau įvykdėme savo svajonę. Net ašaros tekėjo besiklausant sveikinimo kalbų ir kartu su kitais giedant himną. Ši šventė man reiškia labai daug“, – džiaugiasi ji.

Kalbėdami apie Kovo 11-ąją ceremonijoje dalyvaujantys vilniečiai Arvydas ir Audronė prisimena ir Sausios 13-osios įvykius.

„Prieš daug metų ir mes stovėjome, gynėme parlamentą, televizijos bokštą –  prisiminimai dar labai gyvi, galvojome, kad bus karas, kad viską praradome...“

Trys seserys Gražina, Marija ir Virginija į ceremoniją Nepriklausomybės aikštėje atvyko su proanūke Veronika. Paklausus, ką reiškia Kovo 11-oji, vietoje nenustygstanti mažoji Veronika atšovė, kad ši diena jai primena laisvę, laimę ir džiaugsmą.

„Tautines šventes švenčiame, dalyvaujame kiekvienais metais, džiūgaujame, krykštaujame ir braukiame džiaugsmo ašarą“, – šypsosi seserys.

„Lietuva – mūsų bendra tėvynė“

Kovo 11-osios minėjime dalyvauja ir kitų tautybių atstovai – šalia Lietuvos trispalvių plevėsuoja kitų Baltijos valstybių bei Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos vėliavos.

„Lietuva yra mūsų tėvynė, todėl kartu su visais švenčiame jos šventę – nesvarbu, kokios mes tautybės. Esame lenkai, tačiau gimėme čia, todėl Lietuva – mūsų bendra tėvynė. Šioje šventėje kiekvienais metais dalyvauja vis daugiau žmonių, prie mūsų prisijungia ir kitos tautinės mažumos. Su švente, Lietuva!” – džiaugiasi Lenkų diskusijų klubo pirmininkė Alina Obolevič.

Pirmą kartą šventėje dalyvaujantis ukrainiečių tautybės vilnietis priduria, kad nors jo tautybė kita – Lietuvą jis myli ir jaučiasi patriotas, o Kovo 11-ąją vadina laisvės diena.

Šiemet Lietuva švenčia 29-ąsias iškovotos laisvės metines. 1990-aisiais kovo 11-ąją Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktą. Pasirašydami šį dokumentą Tarybos nariai rėmėsi 1918 metų vasario 16 dieną pasirašytu Lietuvos Nepriklausomybės Aktu, kuris niekada nenustojo turėjęs teisinės galios. Aktą pasirašė Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas Vytautas Landsbergis ir kiti Tarybos nariai.

Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje

Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akte taip pat pripažinta, kad Lietuvos valstybės teritorija yra vientisa ir nedaloma, kad joje neveikia jokios kitos valstybės konstitucija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi