Lietuvoje

2014.11.23 18:06

JAV generolas: amerikiečių kariai bus tiek, kiek norės Lietuva

BNS2014.11.23 18:06

Jungtinių Valstijų kariai Lietuvoje liks tiek, kiek reikės Rusijai atgrasyti, sekmadienį pareiškė naujasis JAV sausumos pajėgų vadas generolas leitenantas Benas Hodgesas.

Jungtinių Valstijų kariai Lietuvoje liks tiek, kiek reikės Rusijai atgrasyti, sekmadienį pareiškė naujasis JAV sausumos pajėgų vadas generolas leitenantas Benas Hodgesas.

Į Vilnių atvykęs JAV generolas sakė, kad ateinantiems metams jau yra suplanuotos amerikiečių karių rotacijos Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje.

„Jungtinių Valstijų kariuomenės rotacinės pajėgos čia bus tiek, kiek reikės patikinti visus savo sąjungininkus ir atgrasyti Rusijos agresiją. Taigi kol Lietuva norės tęsti pratybas su mumis, tiek tai darys ir JAV rotacinės pajėgos“, – interviu BNS sakė B. Hodgesas.

Po kuopą karių į Baltijos šalis ir Lenkiją JAV atsiuntė balandžio mėnesį, reaguodamos į Rusijos agresiją Ukrainoje. Rudenį rotaciniu principu bendroms pratyboms karius ėmė siųsti ir sąjungininkai Europoje. Šių pajėgų pagrindu Lietuva formuoja tarptautinį batalioną.

B. Hodgesas teigė, kad prieš Baltijos šalis nukreiptos Rusijos karinės pratybos ir oro erdvės pažeidimai yra „pajėgumų demonstravimas ir bandymai įbauginti“, todėl „NATO šalių vienybė ir disciplina yra labai svarbi, kad maži incidentai neprivestų prie to, kas neturėtų įvykti“.

Paklaustas, ar mato ženklų, kad Rusija rengtųsi plataus masto įsiveržimui į Ukrainą, JAV sausumos pajėgų vadas teigė, kad rusai yra sutelkę reikiamus pajėgumus, tačiau pridūrė nesiimsiąs spėlioti apie Maskvos ketinimus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.