Lietuvoje

2014.11.22 13:29

Perrinkimo siekia 11 konservatorių merų

BNS, ELTA2014.11.22 13:29

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) tarybai patvirtinus partijos kandidatus į merų postus, paaiškėjo, kad perrinkimo sieks 11 konservatorių merų.

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) tarybai patvirtinus partijos kandidatus į merų postus, paaiškėjo, kad perrinkimo sieks 11 konservatorių merų.

Šeštadienį konservatoriai apsisprendė, kad Anykščių rajone dėl mero kėdės varžysis šiuo metu jam vadovaujantis Sigutis Obelevičius, Molėtų rajone – dabartinis meras Stasys Žvinys, Biržų rajone – Irutė Varzienė. Perrinkimo sieks ir Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas, taip pat – Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Kretingos rajonui vadovaujantis Juozas Mažeika. Dar vienos kadencijos sieks ir Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Dzūkijoje perrinkimo sieks Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas ir Lazdijų vadovas Artūras Margelis. Pareigas išlaikyti bandys ir Kalvarijos savivaldybės meras Valdas Aleknavičius. Žemaitijoje būti dar kartą išrinktu sieks vienintelis konservatorių meras šiame regione Šilalės rajonui vadovaujantis Jonas Gudauskas.

„Kaip žinote, šiuo metu mes turime trylika merų, ir jie dirba tikrai gerai. Taigi, galime pasidžiaugti merais, kurie, esu įsitikinęs, tikrai bus perrinkti. Akivaizdu, kad ten, kur turime merus, tokiose savivaldybėse, kaip Radviliškis ir Panevėžys, taip pat turėsime toliau turėti merus. Tačiau skaičius 13 nėra geras mūsų partijai, po rinkimų merų turi būti nuo dviejų iki trijų kartų daugiau“, – tarybos posėdyje tikslus kėlė partijos lyderis Andrius Kubilius.

Kitose žemaitiškose savivaldybėse į merus kandidatuos: Skuodo į rajone – Petras Pušinskas, Telšių rajone – Mantas Serva, Rietavo rajone – Povilas Batavičius, Plungės rajone – Asta Beierle Eigirdienė, Kelmės rajone – Egidijus Ūksas, Mažeikių rajone – Lina Rimkienė, Akmenės rajone – Jadvyga Dunauskaitė, Joniškio rajone – Eugenijus Karklius, Raseinių rajone – Sigitas Vaičius, Jurbarko rajone – Antanas Kazakevičius, Tauragės rajone – Vytautas Navickas, Radviliškio rajone, kuriam iki šiol vadovavo konservatorių meras, keliamas naujas kandidatas – Antanas Čepononis, o Šiaulių rajone – Alfredas Jonuška. Dėl Šiaulių miesto susikaus Tomas Petreikis.

Be pareigas einančių merų, konservatorių vėliavą pajūryje taip pat neš: Šilutės rajone – Sandra Tamašauskienė, Neringoje – Laurynas Vainutis, Klaipėdos rajone – Česlovas Banevičius. Klaipėdos mieste, kaip jau skelbta, į merus keliama Seimo narė Agnė Bilotaitė.

Aukštaitijoje kandidatuoja: Zarasų rajone -Arnoldas Abramavičius, Rokiškio rajone – Almantas Blažys, Švenčionių rajone – Marselis Vachliajevas, Ignalinos rajone – Vytautas Gimžauskas . Dėl galimybės vadovauti Utenos rajonui varžysis Edmundas Pupinis, Ukmergės rajonui – Agnė Balčiūnienė. Kupiškio rajone kandidatuos Dainius Bardauskas, Pakruojo rajone – Erika Kižienė, Kėdainių rajone – Rimdaugas Rimošaitis, Kaišiadorių rajone – Vytenis Tomkus, Jonavos rajone – Justas Dieninis. Elektrėnų miesto mero postą bandys gauti Viktoras Valiušis, Visaginui vadovauti sieks Imantas Umbražiūnas. Panevėžio rajone keliamas Algirdas Kazimieras Budrys, o Panevėžyje, kaip jau skelbta, vietoje dabar miestui vadovaujančio Vitalijaus Satkevičiaus keliamas Maurikijus Grėbliūnas.

Pietų Lietuvoje dėl merų regalijų varžysis šie TS-LKD nariai: Varėnos rajone – Giedrius Samulevičius, Druskininkuose – Vilius Semeška, Alytaus mieste – Dobilas Kurtinaitis. Birštono mero posto sieks Darius Šeškevičius, Marijampolės rajone kandidatuos Valdas Pileckas, o Prienų rajone – Juozas Krikštolaitis. Šakių rajone keliamas Algirdas Klimaitis, Vilkaviškyje – Evaldas Janulionis. Užimti svarbiausią Kazlų Rūdos savivaldybės postą bandys Ramutė Vinikienė. Trakų rajone kandidate patvirtinta Nijolė Ramoškienė, Vilniaus rajone – Gintaras Karosas, o Vilniuje – Mykolas Majauskas.

Kandidatus į merus Pagėgių savivaldybėje, Širvintų ir Šalčininkų rajonuose partija vis dar renkasi.

A. Kupčinskas sieks trečios Kauno mero kadencijos

Dabartinis Kauno meras Andrius Kupčinskas keliamas kandidatu kitąmet vyksiančiuose tiesioginiuose merų rinkimuose, patvirtino šeštadienį Vilniuje susirinkusi Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) taryba.

Kreipdamasis į bendrapartiečius, trečios kadencijos siekiantis A. Kupčinskas akcentavo sieksiantis, kad savivaldybė netaptų interesų grupių įkaite.

„Turime užsibrėžti tuos tikslus, kurių mums reikia. Turime tikėti jais ir eiti į priekį. Aišku, turime garsiai kalbėti apie oligarchinius interesus, kurie labiausiai stengiasi didžiuosiuose miestuose. Jeigu išsivadavome iš priklausomybės nuo dujų, turime neleisti, kad kitos priklausomybės supančiotų savivaldą ir įtvirtintų tokias kunigaikštystes, kaip mažosiose savivaldybėse“, – sakė A. Kupčinskas.

Partijos taryba taip pat apsisprendė dėl kandidatų užimti mero postą kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Vilniuje, kaip jau buvo žinoma, kandidatuos buvęs premjero patarėjas Mykolas Majauskas, Vilniaus rajone – Europos parko kūrėjas Gintaras Karosas. Uostamiesčio mero posto sieks parlamentarė Agnė Bilotaitė, o Klaipėdos rajono – Česlovas Banevičius.

Dėl galimybės vadovauti Šiauliams rinkimuose varžysis Tomas Petreikis, Šiaulių rajonui – Alfredas Jonuška. Panevėžyje mero rinkimuose susikaus Maurikijus Grėbliūnas, o Panevėžio rajone – Algirdas Kazimieras Budrys.

„Zuoko arklidžių išmėžti“ einantis M. Majauskas žada rūpintis vilniečių vaikais

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas į sostinės merus Mykolas Majauskas rinkimų kampanijos metu žada pasibelsti į kiekvieno vilniečio duris, o ypatingą dėmesį skirti vaikams.

Šeštadienį vykusiame konservatorių tarybos posėdyje kalbėjęs M. Majauskas priminė rinkimams sutelkęs komandą, kurioje – buvęs energetikos ministras Arvydas Sekmokas ir ilgametis Kauno technologijos universiteto gimnazijos (KTUG) direktorius Bronislovas Burgis. Kandidatas neabejojo savo sėkme ir teigė, kad laimėjęs imsis įsišaknijusių miesto problemų.

„Džiaugiuosi, kad prie mano komandos prisijungė A. Sekmokas. Tai ne sutapimas, kad Andrius Janukonis iškart atsistatydino iš Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidento posto. Tačiau to mums negana, Vilniaus šilumos ūkis turi sugrįžti į miestiečių, į valstybės rankas. Visi, kurie nori ir gali tiekti šilumą vilniečiams pigiau, turi turėti tokią galimybę“, – kalbėjo kandidatas, kolegės Vilijos Aleknaitės-Abramikienės žodžiais, einantis išmėžti Artūro Zuoko arklidžių.

M. Majauskas tikino nuogąstaujantis, kad netrukus savivaldybės įstaigų darbuotojai gali susidurti su atlyginimų vėlavimu, ir žadėjo, kad jam laimėjus, būtų kuriamos gerai apmokamos darbo vietos, į miestą pritraukiami užsienio investuotojai.

Vienu pagrindinių M. Majausko agitacijos ašių turėtų tapti vaikai – konservatorius žadėjo skatinti gimstamumą, sostinėje įrengti moderniausią vaikų žaidimų aikštelę ir rūpintis stiprių mokyklų, tokių kaip Vilniaus licėjus ar KTUG, įkūrimu.

A. Kubilius: bijau, kad savivaldos rinkimus gali laimėti populistai

Opozicijos lyderis, Tėvynęs sąjungos – krikščionių demokratų partijos pirmininkas Andrius Kubilius baiminasi, kad tiesioginiuose savivaldos rinkimuose gali laimėti populistai.

„Aš nežinau, ar rinkimai pateisins didelius žmonių lūkesčius. Aš kartais galvoju, kad rinkimai bus ne demokratijos, o, liaudiškai tariant, populizmo šventė, kuri gali įnešti daugiau politinio chaoso savivaldos reikaluose“, –  šeštadienį Vilniuje vykusiančiame tarybos posėdyje kalbėjo A. Kubilius.

Jis pažymėjo, kad visiškai akivaizdu, kad šitų rinkimų reikšmė bus ypatinga – tai bus galimybė žmonėms įvertinti tiek šiandieninės centrinės vadžios valdančiosios koalicijos darbą, tiek ir opozicijos veiklą Seimą.

Tėvynės sąjunga-krikščionys šiuose rinkimuose tikis gauti du tris kartus merų mandatų, neu turi dabar. Šiuo metu šios partijos deleguoti merai vadovauja 13 savivaldybių.

„13 yra tas skaičius, kuris mūsų partijai nėra tinkamas. Aš galvočiau, kad mūsų merų po rinkimų turėtų būti du tris kartus daugiau,“ – kalbėjo opozicijos lyderis.

Jis partiją kvietė vadovauti šūkiu, kad savivalda turi būti sugrąžinta žmonėms.

„Ypač ten, kur seniai apraizgyta abonentiniais ryšiais. (...). Vilnių ir Drauskininkus, Kėdainius ir Uteną pagaliau reikia sugrąžinti žmonėms“, – kalbėjo konservatorių lyderis.

Savivaldybių tarybų rinkimai, kuriuose pirmą kartą merai bus renkami tiesiogiai, vyks 2015 m. kovo 1 d.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.