Lietuvoje

2012.11.21 16:44

LRT KULTŪRA: „Kodėl egzistuoja skurdas?“

2012.11.21 16:44

Kai prieš kelis dešimtmečius vienos garsiausių visų laikų roko grupių U2 lyderis Bono ir kitas airis rokeris Bobas Geldofas iniciavo kampaniją kovai su skurdu Afrikoje, pasaulis sukluso: „Ar įmanoma padėti tiems, kurie patys nesirūpina savimi?“ 

Kai prieš kelis dešimtmečius vienos garsiausių visų laikų roko grupių U2 lyderis Bono ir kitas airis rokeris Bobas Geldofas iniciavo kampaniją kovai su skurdu Afrikoje, pasaulis sukluso: „Ar įmanoma padėti tiems, kurie patys nesirūpina savimi?“

Netrukus į jų koncertus stadionuose plūdo minios, žiūrovai negalėjo nulaikyti ašarų, o vieno renginio metu buvo surenkama milijonai dolerių. Prie jų akcijos LIVE AID prisijungė ryškiausios muzikos ir kino žvaigždės. Atsivėrė durys į pasaulio galingųjų kabinetus.

Šiandien daug kas abejoja, ar pinigai pasiekė tuos, kuriems jų labiausiai reikia. Žmogaus teisių gynėjai ir su korupcija kovojantys žurnalistai piktinasi, kad nemažai lėšų nusėdo Afrikos diktatorių kišenėse ir slaptuose fonduose. Visgi, Geldofo ir Bono kampanijos LIVE AID dėka vien per pastarąjį dešimtmetį Afrikos valstybėse vaistai nuo ŽIV jau pasiekė šešis milijonus žmonių; aštuoniose valstybėse mirčių nuo maliarijos skaičius sumažėjo perpus; per dieną dabar miršta tūkstančiu septyniais šimtais vaikų mažiau.

Kažką daryti vis tiek yra geriau, negu sėdėti, rankas sudėjus. Taip nusprendė Europos transliuotojų sąjunga, lapkričio 29-ąją paskelbusi kovos su skurdu diena. Daugiau kaip 70 Europos transliuotojų, tarp jų ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, sieks atkreipti savo auditorijų dėmesį į vieną didžiausių visuomenės skaudulių, kuris veši ne tik kažkur ten, Etiopijoje, Bolivijoje ar Afganistane, bet ir čia, XXI-ojo amžiaus Europoje. Penkių šimtų milijonų žiūrovų dėmesiui bus pristatytas garsių kūrėjų dokumentinių filmų ciklas „Kodėl egzistuoja skurdas?“, pasakojantis apie įvairiausias, netikėčiausias skurdo puses.

Kas baisiau: gimti ar mirti skurde? Kokias visuomenės grupes skurdas paliečia labiausiai? Kaip skurdas paveikia paauglius? Vienišas mamas? Kaip jo spąstuose gali atsidurti ir išsilavinę, verslą turėję žmonės?

Pradedant lapkričio 29-ąja, 8 dalių ciklą „Kodėl egzistuoja skurdas?“ (Why Poverty?) kviečia žiūrėti televizijos kanalas LRT KULTŪRA. Pirmasis bus parodytas režisieriaus Bosse Lindquisto filmas „Duokite mums pinigų“ (Give Us the Money), pasakojantis apie vieną sėkmingiausių labdaros, o kitų teigimu – ir viešųjų ryšių kampanijų LIVE AID, kurioje dalyvavo ne tik muzikos ir kino žvaigždės, bet ir galingiausių pasaulio šalių lyderiai.

„Kodėl egzistuoja skurdas“ – ketvirtadieniais 19.15 val. nuo lapkričio 29-osios per LRT KULTŪRĄ. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.